Obserwuj nas

PDC

Perfekcyjne odliczanie – Byk został wypuszczony! 9 dni do mistrzostw świata

Dwie dziewiąte lotki podczas jednej imprezy mistrzostw świata były czymś nieziemskim dla kibiców. Jednakże to, co miało się wydarzyć 14 grudnia 2013, nie śniło się największym marzycielom. Ale zacznijmy od początku i meczu Terry’ego Jenkinsa z Perem Laursenem.

Źródło: youtube.com/@officialpdc

Jenkins rok 2013 kończył poza czołową szesnastką rankingu PDC, nie osiągając ani razu telewizyjnego ćwierćfinału od siedmiu lat. Przed nim jednak jeszcze były mistrzostwa świata, w których wcześniej dochodził do półfinału. W pierwszej rundzie edycji 2014 przyszło mu zmierzyć się z duńskim kwalifikantem Perem Lauresenem.

The Bull pomimo niezłej gry aż dwa razy zmuszony był do nadrabiania strat. Duńczyk wyszedł na prowadzenie również i w piątym, decydującym secie. Drugiego lega perfekcyjnie z kolei rozpoczął Terry, a po dwóch maksach zostawił rywala daleko z tyłu. Fani czekali prawie cały rok na idealną partię w telewizji, gdyż ostatnia taka miała miejsce w meczu van Gerwena z Wade’em podczas MŚ. Na szczęście długo już czekać nie musieli. Jenkins po mistrzowsku zamknął 141 ku uciesze całego Alexandra Palace.

Niestety ani 9-darter, ani też big fish rzucony w tym samym meczu nie pomogły finalnie w wygranej. Laursen wykorzystał pomyłki na podwójnych Anglika i po dwóch następnych legach zwyciężył. Z drugiej strony Terry Jenkins perfekcyjnymi dziewięcioma rzutami zapewnił sobie wielką nagrodę: 30 tys funtów.. Z kimś się jednak musiał podzielić pieniędzmi, ale to już historia na nastepny raz…

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama