Inne

[WIDEO] Jak NIE kończyć lega ze 110 punktów?

Liczenie w darcie jest dziś istotniejsze niż kiedykolwiek, a gracze przykładają do tego aspektu coraz większą wagę. Nie każdy ma jednak ochotę wpisywać się w określone schematy – za przykład służy Mark Barilli i dziwaczna próba wygrania seta ze 110 punktów.

Źródło: World Darts Federation

Sytuacja miała miejsce w meczu drugiej rundy mistrzostw świata WDF. Mark Barilli mierzył się z Jimem Widmayerem. Na skutek słabej gry Szkot przegrywał już 0:2 w setach. Wyraźną poprawę zanotował w trzeciej partii, gdzie zdołał doprowadzić do decidera – w nim znalazł się jednak pod ogromną presją, gdyż musiał skończyć ze 110 punktów, by nie dopuścić rywala do kolejnych lotek meczowych. Sam zainteresowany podjął jednak bardzo dziwną (choć typową dla siebie) próbę zamknięcia lega…

Nie była to jedyna nietypowa sekwencja rzutów w tym spotkaniu. Nieco wcześniej Szkot (tym razem udanie) popisał się 117-punktowym checkoutem, którego zaczął od siedemnastek, nieco utrudniając sobie życie w przypadku trafienia wartości potrójnej pierwszą lotką. Ostatecznie Barilli przegrał spotkanie 0:3, kończąc z niespełna 70-punktową średnią.