Obserwuj nas

Newsy

Pierwsze kwalifikacje do European Touru – na starcie pięciu Polaków!

Reprezentanci siedmiu krajów będą rywalizować w Budapeszcie o prawo startu w zawodach European Touru. W ramach jednego weekendu odbędą się cztery turnieje kwalifikacyjne. Na liście startowej nie zabrakło silnej reprezentacji Polski.

Źródło: Professional Darts Corporation

Mimo reformy, jaką w ostatnim czasie przeszedł European Tour, Europa Wschodnia wciąż ma zagwarantowane jedno miejsce w każdym z trzynastu turniejów. W dniach 10-11 stycznia gracze z tego regionu będą rywalizować o prawo startu w czterech najbliższych eventach z tego cyklu. Pierwsze zawody cyklu odbędą się w Belgii, a kolejne trzy – w Niemczech.

Według informacji z serwisu DartConnect, na liście startowej wschodnioeuropejskich eliminacji znaleźli się gracze z siedmiu państw: z Chorwacji, Czech, Polski, Serbii, Słowacji, Słowenii i z Węgier – łącznie 51 zawodników. Wiemy jednak, że udziału w kwalifikacjach nie weźmie Mirosław Grudziecki, o czym poinformował Tomasz Pijanowski z Paproch Darts. Ostateczna liczba graczy będzie więc minimalnie zaniżona.

Mimo nieobecności drugiego najlepszego Polaka w tegorocznym Q-Schoolu, w Budapeszcie nadal będzie komu kibicować – do rywalizacji przystąpią Krzysztof Kciuk, Tytus Kanik, Sebastian Steyer, Wojciech Bruliński oraz Damian Pałaszewski.

Najliczniejszą i jednocześnie najgroźniejszą grupę będą stanowić reprezentanci Czech – na liście startowej jest ich aż 17. Wśród nich znaleźli się m. in. Roman Benecky, Tomas Houdek, Alexander Masek, Vitezslav Sedlak czy Filip Sebesta.

Gospodarze także powinni być mocni – Janos Vegso, Pal Szekely, Nandor Major czy Jabor Jagicza to tylko niektórzy z zawodników zarejestrowanych do udziału w eliminacjach.

Wśród pozostałych nacji warto zwrócić uwagę na Benjamina Pratnemera (Słowenia), Romeo Grbavaca (Chorwacja), Mladena Radosavljevicia (Serbia) oraz Adriana Dudka (Słowacja).

Dokładne godziny rozpoczęcia turniejów nie zostały jeszcze opublikowane. Przebieg wszystkich meczów w formie relacji na żywo będzie można śledzić na platformie DartConnect.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama