Obserwuj nas

Newsy

Disneyland zamiast Playersów – van Gerwen odpuści inaugurację Pro Touru

Po zwycięstwie nad Luke’iem Littlerem w finale berlińskiej Premier League Michael van Gerwen ogłosił, że nie wystąpi w dwóch pierwszych turniejach cyklu Players Championship. W rozmowie z Viaplay Holender wyznał, że ma zamiar spędzić ten czas z rodziną w Disneylandzie.

Źródło: PDC / Lisa Bunzel (Pixabay)

Według pierwotnych informacji z dwóch pierwszych turniejów podłogowych mieli wycofać się tylko Adrian Lewis oraz Tim Wolters. Anglik kontynuuje trwającą od wielu miesięcy przerwę od zawodowej gry, a Niemiec zadecydował o odroczeniu debiutu w Pro Tourze z uwagi na narodziny drugiego dziecka. Lista rozszerzyła się jednak do czterech nazwisk – w Wigan nie zagrają także Ronny Huybrechts i Michael van Gerwen.

W przypadku Belga absencja nie jest wielkim zaskoczeniem. Dziennikarz VTM Matthias De Vlieger już w połowie stycznia donosił, że Huybrechts może w tym sezonie omijać kolejne eventy. Sam zainteresowany jeszcze w zeszłym roku przyznał, że przesunięcie turniejów podłogowych do środka tygodnia jest dla niego bardzo dużym problemem, głównie z uwagi na pracę zawodową.

Van Gerwenem kierują za to inne pobudki – zamiast wylotu do Wigan MvG odwiedzi Disneyland wraz z najbliższą rodziną. Jego nieobecność podczas zawodów Players Championship nie jest jednak niczym nowym – już w poprzednich sezonach przyzwyczaił, że w tym cyklu zależy mu głównie na kwalifikacji do Players Championship Finals.

Jak zauważył angielski dziennikarz Samuel Gill, Holender wyjątkowo upodobał sobie tę konkretną formę spędzania czasu wolnego – w 2018 roku odwiedził już Disneyland w Szanghaju, a w 2022 – także w Paryżu.

Turnieje Players Championship odbędą się w dniach 12-13 lutego. Transmisję przeprowadzi serwis PDC.TV, a wyniki będzie można śledzić na portalu DartConnect.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama