Obserwuj nas

PDC

Players Championship Finals 2023 – czas start!

Zmagania 64 najwyżej sklasyfikowanych w rankingu Players Championship zawodników rozpoczną się już w piątek wczesnym popołudniem, a potrwają aż do niedzielnego finału, na którego zwycięzcę czeka nagroda w wysokości 120 tysięcy funtów. W stawce walczących o triumf w tegorocznych PC Finals zobaczymy dwóch Polaków – Krzysztofa Ratajskiego i Radka Szagańskiego. Czas zacząć ostatni sprawdzian przed grudniowymi mistrzostwami świata!

Źródło: PDC

Turniej Player Championship Finals zostanie rozegrany już po raz szesnasty i trzeci raz z rzędu zagości w Minehead w Anglii. Potrwa od 24 do 26 listopada, a tytułu bronił będzie Michael van Gerwen, który w zeszłorocznej edycji, poza zwycięstwem, był również autorem najwyższego finiszu turnieju oraz jedynej rzuconej w nim dziewiątej lotki.


Players Championship Finals – pary pierwszej rundy oraz kilka słów o obsadzie

Górna część rankinguDolna część rankingu
🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿 (1) Gerwyn Price🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (64) Ricky Evans
🇧🇪 (32) Kim Huybrechts🇩🇪 (33) Martin Schindler
🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (16) Stephen Bunting🍀 (49) Mickey Mansell
🇳🇱 (17) Gian van Veen🇳🇱 (48) Chris Landman
🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (8) Ross Smith🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (57) Scott Williams
🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (25) Callan Rydz🇳🇱 (40) Michael van Gerwen
🇮🇪 (65) Dylan Slevin*🇨🇦 (56) Matt Campbell
🇧🇪 (24) Mike de Decker🇧🇪 (41) Mario Vandenbogaerde
🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (4) Dave Chisnall🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (61) Lee Evans
🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (29) Chris Dobey🇳🇱 (36) Raymond van Barneveld
🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (13) Rob Cross🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿 (52) Cameron Menzies
🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (20) Luke Woodhouse🇦🇺 (45) Simon Whitlock
🍀 (5) Josh Rock🇦🇹 (60) Rowby-John Rodriguez
🇩🇪 (28) Gabriel Clemens🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (37) Connor Scutt
🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿 (12) Jonny Clayton🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (53) Stephen Burton
🍀 (21) Daryl Gurney🇳🇱 (44) Niels Zonneveld
🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿 (2) Gary Anderson🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (63) Steve Beaton
🇧🇪 (31) Dimitri van den Bergh🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿 (34) Jim Williams
🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (15) James Wade🇮🇪 (50) William O’Connor
🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (18) Andrew Gilding🇮🇪 (47) Steve Lennon
🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (7) Luke Humphries🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (58) Martin Lukeman
🇵🇱 (26) Radek Szagański🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (39) Ian White
🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (10) Ryan Searle🇭🇷 (55) Boris Krčmar
🇩🇪 (23) Ricardo Pietreczko🇳🇱 (42) Christian Kist
🇦🇺 (3) Damon Heta🇺🇸 (62) Jules van Dongen
🇵🇹 (30) Jose de Sousa🇳🇱 (35) Kevin Doets
🇵🇱 (14) Krzysztof Ratajski🇳🇱 (51) Maik Kuivenhoven
🍀 (19) Brendan Dolan🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (46) Ritchie Edhouse
🇳🇱 (6) Dirk van Duijvenbode🇳🇱 (59) Jermaine Wattimena
🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (27) Michael Smith🇳🇱 (38) Richard Veenstra
🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (11) Ryan Joyce🇩🇪 (54) Daniel Klose
🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (22) Joe Cullen🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (43) Jamie Hughes

W pierwszej rundzie PC Finals zmagania na drugiej scenie w popołudniowej sesji otworzy Radek Szagański w spotkaniu z Ianem Whitem. W sesji wieczornej natomiast, również na drugiej tarczy, rozstawiony z „czternastką” Krzysztof Ratajski zmierzy się z Maikiem Kuivenhovenem.

Kogo zabraknie podczas finałowych rozgrywek Players Championship? W ostatniej chwili, w związku ze zbliżającym się przyjściem na świat drugiego dziecka, z turnieju wycofał się Danny Noppert, a jego miejsce zajął Dylan Slevin*. Wielkim nieobecnym będzie również Peter Wright, którego występy w tegorocznym Player Championship pozostawiały wiele do życzenia. Absencja Snakebite’a może uderzyć w jego miejsce w PDC Order of Merit. Z końcem listopada pożegna się w rankingu z pieniędzmi zdobytymi za zwycięstwo w PC Finals 2021, a na jego trzecie miejsce czai się już będący w doskonałej dyspozycji Luke Humphries. Poza Wrightem, poza czołową 64 rankingu Players Championship znalazły się takie nazwiska jak Nathan Aspinall, Mensur Suljovic, Darius Labanauskas, Madars Razma. Po raz pierwszy w PC Finals zabraknie Mervyna Kinga – pozostanie w związku z tym tylko dwóch zawodników, którzy od początku zakwalifikowali się do wszystkich edycji finałów Players Championship, a mianowicie James Wade oraz Steve Beaton.

Tegoroczne finały Players Championship powitają dziewięciu debiutantów. Poza Radkiem Szagańskim będą to: Connor Scutt, Richard Veenstra, Mario Vandenbogaerde, Chris Landman, Daniel Klose, Lee Evans, Jules van Dongen i Dylan Slevin.

Na drodze do finałów turnieju jedynie dwóch graczy nie opuściło ani jednego pro tourowego wydarzenia – wzięli udział we wszystkich trzydziestu odsłonach Players Championship i trzynastu European Tourach. Byli to Damon Heta oraz Martin Schindler.

ZOBACZ TEŻ
Darterskie freebety czekają!


Players Championship Finals – nagrody finansowe

Suma nagród podczas tegorocznego PC Finals opiewa na 600 tysięcy funtów – i jest to o 100 tysięcy więcej niż w poprzedniej edycji. Każdy z uczestników pierwszej rundy ma już zagwarantowane 3 tysiące funtów, zwycięzca natomiast „zgarnie” główną nagrodę w wysokości 120 tysięcy funtów.

WynikNagroda
Zwycięstwo£120,000
Finał£60,000
Półfinał£30,000
Ćwierćfinał£20,000
Trzecia runda£10,000
Druga runda£6,500
Pierwsza runda£3,000


Players Championship Finals – harmonogram

Turniej rozpocznie się w piątek 24 listopada, a w pierwszej, drugiej i trzeciej rundzie zawodnicy zagrają na dwóch scenach. Sesja popołudniowa pierwszego dnia otwarta zostanie około 13:45 na tarczy numer dwa oraz około 13:55 na tarczy numer jeden.

24.11 (piątek): pierwsza runda (sesja popołudniowa: 13:45, sesja wieczorna: 20:00)

25.11 (sobota): druga runda (od 14:00), trzecia runda (od 20:00)

26.11 (niedziela): ćwierćfinały (od 14:00), półfinały oraz finał (od 20:00)

W sesji wieczornej na tarczy numer jeden zamiast Danny’ego Nopperta zagra Dylan Slevin.


Players Championship Finals – format spotkań

W pierwszych dwóch rundach gracze zmierzą się na dystansie 11 legów, czyli do sześciu wygranych partii. Mecze trzeciej rundy oraz ćwierćfinałowe rozegrane zostaną w formacie best of 19, a półfinały i finał – best of 21.

FazaFormat
Rundy 1-2do 6 wygranych legów
Trzecia runda i 1/4 finałudo 10 wygranych legów
Półfinały i finałdo 11 wygranych legów


Players Championship Finals – transmisja

Wszystkie zmagania na scenie nr 1 podczas pierwszych rund turnieju oraz późniejsze ćwierć-, pół- oraz finałowe potyczki będzie można obejrzeć z polskim komentarzem na platformie Viaplay. Pojedynki trzech pierwszych rund rozgrywane na scenie numer 2 – tam właśnie zaprezentują się obaj Polacy w piątkowych zmaganiach – a także reszta transmisji w języku angielskim będą dostępne dla abonentów PDC.tv.


Players Championship Finals – typer

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji Ligi Typerów, tym razem poświęconej Player Championship Finals! Główną nagrodą będzie między innymi unikatowy egzemplarz pierwszego papierowego przewodnika po nadchodzących MŚ w darcie, podpisany przez Kubę Łokietka i Arka Salomona. Więcej o zasadach, punktacji i nagrodach oraz tym jak wziąć udział w zabawie przeczytacie tutaj.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama