Obserwuj nas

Newsy

“Podstęp i brak honoru”. Zespół menadżerski zerwał współpracę z Bennettem

Zespół menadżerski Mach Darts Management ze skutkiem natychmiastowym zakończył współpracę z Leightonem Bennettem. Według kierownictwa, młody Anglik dopuścił się naruszenia umowy, na skutek czego dalsze współdziałanie jest niemożliwe. Szczegóły sprawy nie są jednak znane.

Leighton Bennett podczas mistrzostw świata WDF
Źródło zdjęcia: World Darts Federation. Źródło treści: dartsnews.com

Bennett to młodzieżowy mistrz świata BDO z 2019 roku i postać, która niegdyś uważana była za największy talent w darterskim świecie. Dość powiedzieć, że w wieku 14 lat wziął nawet udział w seniorskich mistrzostwach świata BDO. Wkrótce jednak jego gwiazda przygasła – świat usłyszał o nim ponownie dopiero w 2024 roku, gdy na start sezonu zgarnął kartę PDC.

Od października 2022 roku Bennett był związany z zespołem menadżerskim Mach Darts Management. Choć pierwsze miesiące po zdobyciu karty były dla Anglika stosunkowo udane, zarząd zespołu poinformował o natychmiastowym zakończeniu współpracy.

“Od początku naszej współpracy angażowaliśmy się w rozwijanie talentu Leightona i zapewnianie mu niezbędnych zasobów do osiągnięcia sukcesu. Niestety, Leighton i jego współpracownicy zignorowali nasze porozumienia umowne i starali się zerwać wspólne więzi. Tym samym zlekceważyli nasze wkłady i zobowiązania” – napisano w oficjalnym oświadczeniu, opublikowanym w serwisie dartsnews.com.

“Oprócz naruszenia zobowiązań umownych, miejsce miały także inne niefortunne zdarzenia, w tym naruszenie naszej reputacji i próby podkopywania naszej marki. Mimo naszych wysiłków, by uratować tę relację, jasnym jest, że zakończenie współpracy jest konieczne dla integralności naszej organizacji” – dodano.

Zarząd Mach Darts podejmie także kroki prawne w celu odzyskania przychodów utraconych z powodu Bennetta. “Coś, co powinno być naszym wspólnym sukcesem, stało się przedmiotem podstępu i braku honoru”.

Na końcu oświadczenia Mach Darts Management życzy jednak wszystkiego najlepszego byłemu już podopiecznemu. “Zdrada boli, ale mamy nadzieję, że Leighton będzie kontynuował karierę darterską – o ile nie zostanie uznany winnym w zakresie innych oskarżeń dotyczących jego zachowania”.

Detale dotyczące zerwania współpracy nie są jednak znane, a sam zawodnik w żaden sposób nie odniósł się do sprawy.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama