Obserwuj nas

Newsy

“To szaleństwo” – Smith i Littler mówią “nie” mistrzostwom w Arabii Saudyjskiej

Michael Smith włączył się do dyskusji na temat ewentualnego rozgrywania mistrzostw świata PDC w Arabii Saudyjskiej. W wypowiedzi dla The Mirror zdecydowanie sprzeciwił się takiemu pomysłowi. Jego opinię wsparł Luke Littler.

Przypomnijmy – Barry Hearn, były prezes PDC, przyznał pod koniec maja, że jest otwarty na propozycję przeniesienia darterskich mistrzostw świata do Arabii Saudyjskiej. Takiemu pomysłowi przyklasnął Gerwyn Price. Jego relacje z publicznością w Alexandra Palace nie należą do najlepszych, stąd też nie dziwi fakt zwrócenia przez niego uwagi, że przeniesienie turnieju mogłoby wpłynąć na mniejszą liczbę podchmielonych kibiców na trybunach.

Zdecydowanie inne podejście do tematu w rozmowie z The Mirror zaprezentował Michael Smith. Mistrz świata z 2023 roku uważa, że ​turniej musi pozostać w Londynie.

Barry Hearn, który nadzoruje także snookerowe wydarzenia w ramach agencji Matchroom, wynegocjował już inauguracyjny turniej Saudi Arabia Snooker Masters, który odbędzie się tego lata. Syn Barry’ego – Eddie, odegrał główną rolę w zapewnieniu największych walk bokserskich na Bliskim Wschodzie (m. in. starcie o niekwestionowane mistrzostwo świata wagi ciężkiej Fury-Usyk) i spekuluje się, że mistrzostwa świata w snookerze mogą przenieść się do Riyadu.

Michael Smith nie jest przeciwny grze w Arabii Saudyjskiej, ale jest nieugięty, że mistrzostwa świata nie mogą opuścić Alexandra Palace, nawet jeśli twierdzenia Hearna o 500-procentowym wzroście nagród pieniężnych są uzasadnione. – Co do Ally Pally – powinniśmy zmienić salę, a nie miejsce. Jest tam większa sala, która może pomieścić sześć lub siedem tysięcy osób – stwierdził Smith i dodał – Zdecydowanie nie należy tego przenosić. Nigdy, przenigdy nie powinniśmy zmieniać miejsca. To kultowa rzecz. Tak samo nie będziemy przenosić Matchplaya, który od zawsze gramy w Winter Gardens. To ikoniczne miejsca. Premier League jest ikoną dla O2 Arena, a mistrzostwa świata to Ally Pally – dodał. – Nikt nigdy nie nazywa tego mistrzostwami świata. Ludzie mówią: “Będę oglądać w Ally Pally”. Wszyscy wiedzą o co chodzi i nigdy nie powinno się tego ruszać.

 

Przeprowadzka czy wyprowadzka?

Odkąd na scenę wkroczył Luke Littler, zainteresowanie dartem przebija kolejne sufity, a sam 17-latek stał się najjaśniejszą gwiazdą w tourze. Dlatego też rozmowy na temat przeprowadzki nabierają tempa. Obecna sala, w której odbywają się mistrzostwa mieści 3200 osób, a bilety wyprzedają się w ciągu kilku godzin, zwykle zanim jeszcze trafią do ogólnej sprzedaży.

Jako biznesmen Hearn chce przyciągnąć na wydarzenie więcej fanów i widzi szansę w Arabii Saudyjskiej. Hearn wyjaśnił swoją propozycję przed turniejem U.S. Darts Masters, w którym Rob Cross zwyciężył w Madison Square Garden w Nowym Jorku. – Jedźmy do Riyadu, wrócimy do Ally Pally po coś innego – powiedział Hearn w podcaście TalkSport, po czym kontynuował – Żyję w prawdziwym świecie. Moimi pracodawcami są sportowcy, których promujemy. Czołowi gracze w snookera mówią: “Nie chcemy opuszczać Crucible ze względu na historię”. Ale gdyby mogli zdobyć nagrodę pięciokrotnie większą niż obecnie – wszyscy by pojechali – stwierdził Hearn.

 

Święta tylko w domu

Pieniądze mogą być kuszące, ale Luke Littler, podziela opinię Michaela Smitha dotyczącą zmiany miejsca. Littler ma dopiero 17 lat i ważne jest dla niego, aby święta Bożego Narodzenia spędzić w domu. Biorąc pod uwagę, że mistrzostwa świata wypadają w okresie świątecznym, byłby to poważny problem – Myślę, że to szaleństwo, że moglibyśmy kiedykolwiek pojechać do Arabii Saudyjskiej na mistrzostwa świata, ale nawet jeśli mamy zmienić miejsce, jak powiedział Mike, po prostu przeprowadźmy się do większej sali w Ally Pally – powiedział Littler portalowi The Mirror.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

ReklamaRankingi


Moja Strona