Obserwuj nas

Newsy

Mistrzowski tydzień przed nami! Skompletowano stawkę w 4. serii MSS

Zakończył się 12. i zarazem ostatni tydzień rywalizacji czwartego cyklu MODUS Super Series. Z kompletem nazwisk wkraczamy w fazę finałową i zarazem najciekawszą tego turnieju. Transmisje już od poniedziałku.

fot. Modus Super Series

Zamysł

MODUS Super Series to następca Online Darts Live League, który został utworzony w 2021 roku. Pierwotnie miał być alternatywą dla zawodników bez karty, którzy w czasie lockdownu nie mogli między sobą rywalizować. Początkowo, w związku z obostrzeniami, turniej zakładał grę w warunkach domowych, na prywatnych kamerkach. Wraz z poprawą sytuacji na świecie stał się rozgrywką telewizyjną. Jest to cykl turniejów dla darterów nieposiadających karty zawodniczej PDC powyżej 16 roku życia, emerytowanych legend oraz kwalifikantów z innej organizacji – ADC (Amateur Darts Circuit).

Wszystkie spotkania są ogólnodostępnie transmitowane na oficjalnym kanale YouTube – MODUS Super Series, a same zawody rozgrywane są w Portsmouth (Anglia).

Podstawowe zasady

Jeden pełen cykl turnieju MODUS Super Series trwa 13 tygodni. Każdego tygodnia rywalizuje ze sobą 12 zawodników. Podzieleni są na trzy grupy: 

– grupa A – 6 darterów

– grupa B – 3 darterów

– grupa C – 3 darterów

 

Grupa A gra swoje mecze od poniedziałku do środy, codziennie każdy z każdym. Zwycięzca tej grupy trafia bezpośrednio do sobotniej grupy finałowej. Osoby z miejsca drugiego i trzeciego trafiają do grupy B, natomiast ostatnia trójka do grupy C. Nowo stworzone grupy B i C rywalizują ze sobą w czwartki oraz piątki. Ostateczną stawkę finałów uzupełniają trzej najlepsi zawodnicy grupy B oraz dwaj najlepsi grupy C.

 

Tym jakże skomplikowanym wyjaśnieniem możemy płynnie przejść do ostatniego, sobotniego podziału sześciu darterów na dwie grupy trzyosobowe. Zawodnicy rozgrywają ze sobą w sumie po jednym meczu (jedynie 3 mecze w  grupie). Dzięki temu zostają cztery osoby, a my wreszcie przechodzimy do półfinałów, gdzie zwycięzca swojej sobotniej podgrupy mierzy się z wiceliderem drugiej, oraz finału rozgrywanych jeszcze tej samej nocy.

Zwycięzca każdego tygodnia awansuje do wielkiego finału, rozgrywanego trzynastego tygodnia rywalizacji. Dwunastu wygranych mierzy się ze sobą w analogicznym systemie z poprzednich tygodni. Ostatecznie zostaje jeden, który jest zwycięzcą całego cyklu MODUS Super Series. Główna nagroda za triumf to 20 000£. Wszystkie mecze rozgrywane są systemem best of 7; 501 double out.

 

Podsumowanie 12. tygodnia rywalizacji

Podział grup ostatnich siedmiu dni prezentował się następująco:

GRUPA A GRUPA B GRUPA C
Dan Read 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Robert Thornton 🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿 Robbie King 🇦🇺
Conor Heneghan 🇮🇪 Mark McGeeney 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Reece Colley 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿
Gino Vos 🇳🇱 Brett Claydon 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Charlie Large 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿
Jeroen Mioch 🇳🇱    
Martin Adams 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿    
Lewis Gurney 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿    

 

Do najbardziej rozpoznawalnych darterów w stawce możemy zaliczyć:

– Roberta Thorntona – triumfatora World Grand Prix 2015 i UK Open 2012,

– Martina Adamsa – trzykrotnego mistrza świata BDO z lat 2007, 2010 i 2011,

– Marka McGeeneya – wicemistrza świata BDO z 2018 roku.

Uważni fani darta mogą również pamiętać Jeroena Miocha z dwóch tegorocznych turniejów European Touru czy Lewisa Gurneya z UK Open 2023.


Trzydniowe rozgrywki w grupie A zakończyły się zwycięstwem i bezpośrednim awansem do finałowej grupy 26-letniego Miocha. Po czwartkowych oraz piątkowych zmaganiach dołączyli do niego Thornton, Conor Heneghan oraz Brett Claydon z grupy B, a także Dan Read i Gurney z grupy C. Po zaciętych bataliach w sobotni wieczór, z grą w półfinałach pożegnali się dwaj Anglicy – Gurney, a także Read.

 

Półfinały niestety nie przyniosły nam większych emocji, jednak popis naprawdę solidnego darta. Mioch rozprawił się z Thorntonem 4-1, rzucając między innymi checkout 143. Identycznym wynikiem Heneghan wygrał ze zwycięzcą turnieju PDC Challenge Tour z 2014 roku, Brettem Claydonem. Irlandczyk cały mecz zakończył fantastycznym checkoutem 132, kończąc na bullu. Finał, jak i właściwie cały tydzień, miał jedno nazwisko – Jeroen Mioch. 26-latek zdominował Irlandczyka, grając na średniej bliskiej 100! Holender w spotkaniu nie oddał Conorowi nawet lega, pieczętując swój awans do mistrzowskiego tygodnia. Mioch prezentował się najrówniej spośród całej stawki już od poniedziałku i to jemu zdecydowanie należał się ostateczny triumf.

 

Tym sposobem poznaliśmy pełną obsadę mistrzowskiego tygodnia czwartej edycji cyklu MODUS Super Series. Zawodnikami, którzy powalczą o główną nagrodę, są:

– Danny Lauby 🇺🇸

– Reece Robinson 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿

– Neil Duff ☘️

– Colin Osborne 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿

– Steve West 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿

– Berry van Peer 🇳🇱

– Andy Boulton 🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿

– Luke Littler 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿

– Jelle Klaasen 🇳🇱

– Rene Eidams 🇩🇪

– Patrick Van Den Boogaard 🇳🇱

– Jeroen Mioch 🇳🇱

2 komentarze

1 Komentarz

  1. gerryprice

    30 lipca, 2023 o 17:59

    świetny artykuł!! bardzo przyjemnie się czyta

  2. monika

    30 lipca, 2023 o 23:08

    🙂

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama