Obserwuj nas

Newsy

Porter chce profesjonalizacji darta. “Czas skończyć z wizerunkiem sportu barowego”

Słyszeliśmy o tym już kilkukrotnie, a i sama PDC konsekwentnie prezentuje to w swoich działaniach – dart ma stać się profesjonalnym sportem. Tak wynika z wypowiedzi CEO federacji – Matthew Portera – której udzielił jeszcze po mistrzostwach świata dla portalu Financial Times. Tematem rozmowy była także ekspansja darta na zagraniczne rynki.

Źródło: Professional Darts Corporation

W ostatnich tygodniach świat obiegła historia Luke’a Littlera – 16-latka, który dotarł do finału mistrzostw świata, a niedawno zgarnął pierwsze trofeum w zawodowej karierze. Porter, który określił ten moment jako “transformacyjny”, jako dalszy cel stawia rozwój darta w Azji Południowo-Wschodniej. – Chcemy stać się globalnym sportem, ale wzrost popularności musi pochodzić z zagranicy. Od 20 lat idziemy w górę – cały czas dzieje się coś, co sprawia, że rozwój staje się jeszcze bardziej dynamiczny – stwierdził dyrektor generalny.

Azja Południowo-Wschodnia to rynek z ogromnym potencjałem do rozwoju, głównie ze względu na ogromną liczbę graczy. Ten rozwój utknął w martwym punkcie ze względu na pandemię, ale teraz możemy ponownie podkreślić naszą obecność w tym regionie. Dart generalnie ma ten atut, że gra się w niego na całym świecie – tej gry nie trzeba ludziom przedstawiać, wystarczy inaczej ją opakować – wskazał.

Według Portera, wyczyny Luke’a Littlera pozwoliły dotrzeć do młodszych fanów, poszerzając demograficzne spektrum darterskiej widowni. CEO federacji stwierdził także, że pod jednym względem dart ma przewagę nad piłką nożną. Z rzucaniem do tarczy możesz się utożsamić. Gdy idziesz na mecz piłkarskiej Premier League, nie masz poczucia, że byłbyś w stanie robić to samo, co gracze na boisku. W dodatku Luke jest graczem, z którym bardzo łatwo się utożsamić – dodał.

Istotnym elementem dalszej ekspansji ma być zerwanie z wizerunkiem darta jako sportu barowego. PDC chce profesjonalizacji, co udowodniła, zwiększając pulę nagród w turniejach podłogowych i przenosząc je do środka tygodnia. Czas skończyć z pubowym wizerunkiem. Dart nie jest tym, czym był w opinii ludzi w latach 90. W tym momencie mamy prawdziwych, profesjonalnych atletów – zakończył.

2 komentarze

1 Komentarz

  1. Dzikus

    21 stycznia, 2024 o 19:14

    Ale Czy to nie samo PDC jest przeciwnikiem dążenia do tego aby dart stał się kiedyś sportem olimpijskim??Jak mogą twierdzić,że chcą profesjonalizacji Skoro oprócz biletów na swoje turnieje sprzedają piwo?

  2. Dzikus

    21 stycznia, 2024 o 19:16

    Ale Czy to nie samo PDC jest przeciwnikiem dążenia do tego aby dart stał się kiedyś sportem olimpijskim??Jak mogą twierdzić,że chcą profesjonalizacji Skoro oprócz biletów na swoje turnieje sprzedają piwo?A tak nawiasem albo Luke Litller nie ma 16 lat albo ilość zjedzonych Kebebów sprawia ,że wygląda jakby miał prawie 30 lat

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama