Obserwuj nas

Newsy

Pierwszy tytuł Littlera! 16-latek wygrywa Bahrain Darts Masters

Druga edycja turnieju w Bahrajnie przeszła do historii. Luke Littler pokonał Michaela van Gerwena w wielkim finale, a przez cały turniej znów imponował świetną grą. Po drodze Anglik ograł także Gerwyna Price’a i Nathana Aspinalla.

Źródło: Professional Darts Corporation

Sesja rozpoczęła się w dosyć dobrym tempie od wygranej Gerwyna Price’a. Obaj panowie do szóstego lega grali niemal równo, wtedy Walijczyk pokusił się o przełamanie i doprowadził do stanu 5:3. Humphries był jeszcze w stanie dołożyć jednego lega do swojego dorobku, ale po serii nietrafionych podwójnych ze strony Angilka, ostatecznie Price domknął spotkanie na podwójnej jedynce.

Drugi mecz to szybka robota w wykonaniu Michaela Smitha. Wright nawet nie zdążył dojść do głosu i mimo dosyć solidnej gry, wygrał tylko 1 lega. Jednak Anglikowi trzeba oddać, że zagrał bardzo solidnie na dystansie, przy świetnych podwójnych.

Po prostu Luke Littler! 9. lotka oraz mecz na średniej ponad 104, to musi robić wrażenie. Aspinall, mimo bardzo dobrej gry, zapisał na swoje konto tylko 3 legi. Przy tak grającym 16-latku nie dało się zrobić dużo…

Ostatni ćwierćfinał to popis Michaela van Gerwena, który nie dał się przełamać i po ośmiu utrzymaniach licznika z rzędu, Holender w końcu tego dokonał i przy swoim rozpoczęciu domknął spotkanie. Należy wspomnieć też o średniej van Gerwena, która wyniosła 105,97!

Półfinały rozpoczęło dosyć jednostronne spotkanie, w którym zwycięzcą okazał się Luke Littler. Z wartych odnotowania rzeczy – checkout 170 ze strony Anglika, 70% skuteczności na podwójnych i pewne wejście do kolejnego telewizyjnego finału w karierze.

Drugiego finalistę wyłonił niezwykle ekscytujący mecz Michaela van Gerwena z Michaelem Smithem. Do ostatniego lega nie wiadomo było, kto podejmie Littlera, ale zadecydował geniusz MvG i finisz ze 100 punktów. Mimo niemal 10-punktowej różnicy w średniej, spotkanie było niezwykle zacięte.

W finale Mighty Mike był jednak bardzo daleki od swojego optymalnego poziomu, podczas gdy Littler cały czas grał to, co dotychczas. Na przerwę Anglik schodził z prowadzeniem 4:3, a chwilę później zdołał nawet przełamać Holendra. Mimo słabej gry na punktacji, van Gerwen korzystał z okazjonalnych błędów rywala i doprowadził do wyniku 5:5. Końcówka przebiegła jednak pod dyktando Littlera, który zgarnął trzy następne legi i wygrał pierwszy turniej w zawodowej karierze.


Bahrain Darts Masters 2024 – wyniki 2. dnia turnieju:

Ćwierćfinały:

🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿 Gerwyn Price (90,48) 6:4 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Luke Humphries (95,39)

🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿 Peter Wright (93,65) 1:6 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Michael Smith (95,52)

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Nathan Aspinall (100,48) 3:6 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Luke Littler (104,5)

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Rob Cross (99,53) 4:6 🇳🇱 Michael van Gerwen (105,97)

Półfinały:

🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿 Gerwyn Price (92,88) 3:7 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Luke Littler (95,86)

🇳🇱 Michael van Gerwen (100,02) 7:6 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Michael Smith (91,58)

Finał:

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Luke Littler 🏆 (95,15) 8:5 🇳🇱 Michael van Gerwen (87,80)

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama