Obserwuj nas

Newsy

Powrót do MŚ po wieloletniej przerwie. Niemcy mają triumfatora Superligi!

Dragutin Horvat drugi raz w karierze został triumfatorem organizowanej przez PDC Europe niemieckiej Superligi. W finale rozgrywanym w Bitburgu pokonał Pascala Rupprechta 8:3. Dzięki temu wystąpi także w mistrzostwach świata!

Niemiec już przegrywał już finały w 2017, 2018 i 2020 roku, kolejno z: Kevinem Muenchem, Robertem Marjanoviciem i Nico Kurzem. Wcześniej triumfował w 2016 roku.

Wynik sugeruje, że finał nie był dla niego wymagający, ale rywal kilkukrotnie zbliżył się do możliwości domknięcia poszczególnych legów. Horvat przełamał jednak w pierwszym legu i do końca rywalizacji nie oddał prowadzenia, tylko powiększając przewagę.

W drodze po wygraną w piątkowy wieczór musiał pokonać trzech przeciwników – wcześniej wspomnianego Rupprechta, ale wcześniej także Kurza i Lukasa Weniga. Wcześnie z rozgrywkami pożegnał się jeden z głównych faworytów – Niko Springer. On już w ćwierćfinale uległ Kaiowi Gotthardtowi 4:6.

Horvat to czwarty Niemiec, który zakwalifikował się do mistrzostw świata. Wcześniej zrobili to Gabriel Clemens, Martin Schindler i Ricardo Pietreczko. Wciąż to grono może się powiększyć – w turnieju kwalifikacyjnym dla posiadaczy kart, który odbędzie się 27 listopada.

Wyniki i konkretne średnie są do odtworzenia poprzez DartConnect Transmisję z kolei można odtworzyć poprzez kanał YouTube PDC.

 

 

 

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama