Obserwuj nas

Newsy

Powrót Wrighta, wielki mecz van Gerwena – znamy półfinalistów turnieju w Amsterdamie!

Połowiczną radością holenderskich kibiców zakończyła się ćwierćfinałowa sesja World Series of Darts Finals. Do najlepszej czwórki w imponującym stylu wszedł Michael van Gerwen, ale wyczynu trzykrotnego mistrza świata nie powtórzył już Raymond van Barneveld. Stawkę uzupełnili dwaj Anglicy – Luke Humphries i Nathan Aspinall.

Popołudnie zaingurowało wyjątkowo jednostronne spotkanie Luke’a Humphriesa z Robem Crossem. Do pierwszej przerwy Voltage przegrywał 0:5, mając za sobą siedem pomyłek na podwójnych. W tym aspekcie Cool Hand wyglądał znacznie solidniej, choć do poziomu gry z meczu z Ratajskim sporo jeszcze brakowało. Pierwszego double’a były mistrz świata trafił dopiero za jedenastą próbą. Dla Crossa był to przedostatni wygrany leg – Humphries poprawił zarówno punktację, jak i podwójne, bez większych problemów doprowadzając mecz do końca.

Na przełamanie czarnej serii pojedynków z Michaelem van Gerwenem liczył Dimitri van den Bergh. Na zwycięstwo z Holendrem Dreammaker czeka od 2018 roku i – jak się okazuje – jeszcze będzie musiał poczekać. Nasuwa się pytanie, co Belg właściwie miałby jeszcze zrobić, żeby pokonać van Gerwena? Wydaje się, że tego popołudnia w jego grze nie zabrakło niczego: była punktacja, były podwójne, ale, na jego nieszczęście, był też rewelacyjny Holender. Trzykrotny mistrz świata przetrwał okres rewelacyjnej gry van den Bergha, nie pozwalając na ucieczkę większą niż dwa legi dystansu. Od stanu 3:5 Mighty Mike  wrzucił jeszcze wyższy bieg, a Belg nie był już w stanie trafiać maksów z taką samą częstotliwością. Van Gerwen wygrał 10:8 – dla Holendra to 19 triumf w 21 pojedynkach z Belgiem.

 

Do historii z wczoraj nie był w stanie nawiązać Keegan Brown. Needle nie był już tak efektywny na podwójnych, co pozwoliło Nathanowi Aspinallowi na szybką ucieczkę w legach. Przy nazwisku Aspa warto zresztą się zatrzymać, bo jego gra wygląda już znacznie, znacznie bardziej okazale niż w powakacyjnych Pro Tourach.

Sesji nie można było skończyć lepiej niż meczem faworyta publiczności – Raymond van Barneveld zmierzył się z Peterem Wrightem. Przez długi czas Holender miał kontrolę nad meczem (przez moment prowadził nawet 6:3), ale pięciokrotny mistrz świata, dotychczas bardzo skuteczny na podwójnych, nagle stracił umiejętność kończenia partii. To wykorzystał Wright, który wygrał siedem kolejnych legów. Co trzeba przyznać – Szkot wreszcie zagrał na niezłym poziomie. Nie było może optymalnie, ale średnie w okolicach 94 punktów powinny pozwolić Snakebite’owi na półfinałową rywalizację z Nathanem Aspinallem.

 

 

World Series of Darts Finals 2023 – wyniki ćwierćfinałów:

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (1) Rob Cross (93,28) 2:10 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (8) Luke Humphries (98,00)

🇳🇱 (4) Michael van Gerwen (103.91) 10:8 🇧🇪 (5) Dimitri van den Bergh (99,52)

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Keegan Brown (92,37) 5:10 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (7) Nathan Aspinall (97,79)

🇳🇱 Raymond van Barneveld (95,07) 6:10 🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿 (6) Peter Wright (93,64)

World Series of Darts Finals 2023 – pary półfinałowe:

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (8) Luke Humphries – 🇳🇱 (4) Michael van Gerwen

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (7) Nathan Aspinall – 🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿 (6) Peter Wright

Początek finałowej sesji zaplanowano na dziś, na godzinę 19. Transmisja z polskim komentarzem dostępna będzie w serwisie Viaplay. Sesję pokaże też portal PDC.TV.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama