Obserwuj nas

Newsy

Problem z wizą wreszcie rozwiązany – Christian Perez wraca do gry w tourze

Po roku od zdobycia karty PDC Christian Perez wreszcie będzie mógł regularnie uczestniczyć w turniejach Pro Touru. Jak poinformowała Filipińska Federacja Darta, proces ubiegania się o wizę uprawniającą do udziału w zawodach sportowych w Wielkiej Brytanii wreszcie dobiegł końca.

Źródło: Professional Darts Corporation

Gdy Perez zdobył kartę w zeszłorocznym Q-Schoolu, wielu kibiców liczyło na dobre występy w zawodowym tourze. Filipińczyk już kilkukrotnie pokazywał się z dobrej strony na scenie PDC, głównie w Grand Slamie oraz w World Cupie. Na jego drodze stanęły jednak problemy formalne – ze względu na przeciągające się problemy z wizą do Wielkiej Brytanii, 42-latek wystąpił jedynie w dwóch turniejach Players Championship w Hildesheim, gdzie już w debiucie zdołał dotrzeć do ćwierćfinału.

“Po roku od uzyskania karty PDC i miesiącach od ukończenia wymaganych testów i dokumentów niezbędnych do tymczasowego pobytu w Wielkiej Brytanii, 2 lutego Perez otrzymał wreszcie brytyjską wizę sportową. Jego wizę pracowniczą sponsoruje Darts Regulation Authority (DRA), a wszystkie pozostałe wydatki pokryje zespół menadżerski Robson Sportscraft, Inc.” – wskazała Filipińska Federacja Darta w oficjalnym komunikacie.

“Nie spodziewaliśmy się, że proces ubiegania się o wizę będzie tak żmudny i zajmie tyle czasu, ale dzięki modlitwom, cierpliwości i wsparciu DRA oraz zespołu menadżerskiego Robson Sportscraft, udało nam się przejść przez proces i zapewnić sobie wizę sportową” – dodano.

“42-letni mistrz z Koronadal City rozpocznie pełny rok zawodów PDC Players Championship, rozpoczynających się 12 lutego w Wigan. Inne wydarzenia odbędą się w Leicester i Milton Keynes w Anglii oraz w Hildesheim w Niemczech” – wskazano.

Perez jest pierwszym Filipińczykiem w historii z kartą zawodniczą, lecz jej utrzymanie będzie stanowiło ogromne wyzwanie. Za sprawą udziału w dwóch turniejach ma na koncie jedynie trzy tysiące funtów.

ZOBACZ TEŻ
Nie tym razem! Humphries ukrócił gierki van den Bergha? [WIDEO]
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama