Obserwuj nas

Newsy

Ratajski – Clayton w 3. rundzie mistrzostw świata

Jonny Clayton pokonał Steve’a Lennona w meczu drugiej rundy mistrzostw świata. Mimo ogromnych problemów, Walijczyk zdołał odrobić straty, wygrywając 3:1. To oznacza, że Walijczyk będzie rywalem Krzysztofa Ratajskiego w kolejnym spotkaniu.

Źródło: Professional Darts Corporation

Pierwsza partia nieoczekiwanie padła łupem Irlandczyka, który jednak w swoim stylu imponował głównie punktacją, a nie grą na podwójnych. Mimo zmarnowania kilku lotek setowych, Lennon wyjść na prowadzenie 1:0, korzystając z jednej pomyłki rywala.

W drugim secie Clayton miał już wyraźną przewagę, choć na zewnętrznym pierścieniu nie funkcjonowało nic poza ósemką i szesnastką. Świetna gra punktacyjna była jednak wystarczająca do wyrównania stanu meczu.

Pozostała część meczu to katastrofa na doublach z obu stron. Ferret się mylił, ale Lennon był pod tym względem tragiczny. Irlandczyk skończył mecz, mając 15% skuteczności na podwójnych. Na coś takiego nie można sobie pozwalać w starciach z turniejową dziewiątką, nawet tak źle dysponowaną. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 dla Walijczyka, który jednak nie wyglądał na przesadnie rozentuzjazmowanego.

Mecz Ratajski – Clayton odbędzie się 29 grudnia – będzie to drugi mecz sesji popołudniowej, więc początku można spodziewać się ok. godz. 14:40.

——————————
2. runda: 🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿 (9) Jonny Clayton 3:1 🇮🇪 Steve Lennon
(2:3, 3:1, 3:2, 3:0)

Średnie: 88,45 – 86,67

Podwójne: 28,2% (11/39) – 15,0% (6/40)

Maksy: 2 – 4

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama