Obserwuj nas

Transmisje

[TRANSMISJA] Rozgrzewka przed Ally Pally – Białecki rusza na podbój Lakeside!

Mistrzostwa świata czas zacząć! Choć na danie główne w postaci czempionatu PDC trzeba poczekać jeszcze dwa tygodnie, z pomocą przychodzą mistrzostwa WDF w legendarnym Lakeside. Otwarcie turnieju zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie – już na inaugurację, w sobotę o godzinie 14:00, Sebastian Białecki zmierzy się ze Scottem Marshem.

Mistrzostwa świata WDF, czyli najważniejsza darterska impreza na świecie, której organizatorem nie jest federacja PDC. Choć pod względem renomy, nagród finansowych i czystego poziomu czempionat WDF nie jest żadną konkurencją dla bardziej popularnego odpowiednika (i, wbrew obiegowej opinii, nie próbuje nią być), to wciąż jeden z najbardziej prestiżowych turniejów w tym sporcie. Wszystko zaczęło się w 1978 roku – w Nottingham rozegrano pierwszą edycję mistrzostw świata BDO, a wkrótce impreza przeniosła się do Lakeside. Dziś, po 37 latach od pierwszej wizyty we Frimley Green, gracze z całego globu ponownie zagoszczą w “domu światowego darta”.

Wśród gości Lakeside Country Clubu po raz pierwszy znajdzie się Sebastian Białecki. Na skutek zawirowań i zmian w planowanych terminach rozegrania mistrzostw świata, od czasu zdobycia przez Polaka kwalifikacji do turnieju minęło ponad 19 miesięcy! Przepustką do gry w czempionacie był triumf w Denmark Open, jednej z najważniejszych imprez w kalendarzu WDF. Bolt ma za sobą bardzo udany kolejny sezon – dwa triumfy w Development Tourze, półfinał młodzieżowych mistrzostw świata czy triumf w MODUS Super Series to najbardziej znamienite z jego tegorocznych osiągnięć. Dobrą formę zauważyli również bukmacherzy, którzy stawiają go jako jednego z kandydatów do walki o mistrzostwo świata.

Scott Marsh będzie pierwszym, który spróbuje pokrzyżować plany Łodzianina. Anglik zdecydowanie nie jest losową postacią – to były triumfator legendarnego British Open, a jeszcze w zeszłym sezonie brał udział w turniejach Players Championship. Od tamtej pory trochę się jednak zmieniło – Marsh nie jest już tak mocny, jak dawniej, co potwierdzają dość blado wyglądające w tym roku statystyki. W ostatnim czasie Anglik próbował swoich sił głównie w Challenge Tourze, gdzie raz dotarł do półfinału. Widywaliśmy go również w zawodach Super Series, ale tam skończyło się bez spektakularnych sukcesów.

Białecki jest dość wyraźnym faworytem pojedynku. Patrząc na suche liczby, Polak prezentuje się lepiej zarówno na punktacji, jak i na podwójnych. Na korzyść jego rywala może zagrać doświadczenie – debiut na scenie w Lakeside Anglik ma już za sobą.


Sebastian Białecki vs Scott Marsh (2023)

🇵🇱 Sebastian Białecki🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Scott Marsh
Średnie87,53 ✅81,87
Średnie z pierwszych 995,46 ✅89,03
% checkoutów – do zamknięcia jedną lotką74,3% ✅63,4%
% checkoutów – do zamknięcia dwiema lotkami42,2% ✅41,7%
% checkoutów – do zamknięcia trzema lotkami8,3%9,1% ✅
Średnia wizyt 171+ na lega0,18 ✅0,16
Największy sukces w sezonieDevelopment Tour – zwycięstwo (DT7, DT22) ✅Challenge Tour – półfinał (CT7)
% wygranych w sezonie66,1% (199/301) ✅50,0% (41/82)
Największy sukces w karierzeUK Open – ćwierćfinał (2022) ✅British Open – zwycięstwo (2021)
Najlepszy wynik w MŚ WDFdebiut1/8 finału (2022) ✅

Źródło: Darts Orakel

Zwycięzcę spotkania czeka bardzo trudna przeprawa w drugiej rundzie – tam znajduje się już aktualna “jedynka” rankingu WDF – Andy Baetens, główny faworyt do sięgnięcia po tytuł mistrzowski. Anglik grał z Belgiem podczas ostatniej edycji czempionatu w Lakeside, przegrywając 0:3. Polak mierzył się z nim w tegorocznym Q-Schoolu, gdzie wygrał 6:5.


Mistrzostwa świata WDF 2023 – 1. runda

🇵🇱 Sebastian Białecki – 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Scott Marsh

Początek meczu: sobota (02.12), ok. godz. 14:00

Lokalizacja: Lakeside Country Club (Frimley Green, Surrey, Anglia)

Format: do dwóch wygranych setów

Transmisja: YouTube (WDF Darts)

Kursy na BETFAN: https://betfan.pl/sg/jaggd8eqz5

ZOBACZ TEŻ
Women's World Matchplay 2024 - wyniki, drabinka, gdzie oglądać?
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama