Obserwuj nas

Newsy

Szagański w kolejnej rundzie! Polak bliższy utrzymania karty

Polski numer dwa – Radek Szagański, zwyciężył 6-2 w starciu pierwszej rundy Players Championship Finals, z Ianem White’em! Polak zbiera kolejne pieniądze do rankingu PDC Order of Merit, które są niezwykle potrzebne do utrzymania karty.

//źródło: viaplay

Radek fantastycznie rozpoczął starcie, gdyż zaskoczył przeciwnika przełamaniem, już w pierwszym legu. Przewaga nie trwała jednak długo i White’owi udało się od wyrównać stan spotkania. Na szczęście błędy na podwójnych zostały wykorzystane, a my, kolejny raz, mogliśmy cieszyć się z, już trzeciego z rzędu, przełamania. Czwarty leg to pierwsze, do tej pory, utrzymanie licznika i próba ucieczki od Anglika. Przy stanie 3-1 Polak, w spektakularny sposób, skradł partię checkoutem 127, kończąc na czerwonym środku! Przeciwnik znalazł odpowiedź, przy okazji wykorzystując pomyłkę na podwójnej 20, i ponownie zdobył przełamanie powrotne. Siódma odsłona to dramaturgia, przy podwójnych, która ostatecznie zakończyła się sukcesem i trzema “legami meczowymi”. Spotkanie udało się domknąć, pomimo delikatnych problemów z trafieniem lotki meczowej.

Sam mecz nie stał, niestety, na najwyższym poziomie, jednakże najważniejszy był wynik, a ten jest wyjątkowo korzystny!

Szagański zmierzy się ze zwycięzcą pary Luke Humphries/Martin Lukeman. Starcie tej pary odbędzie się planowo o 23:10. Niestety, o ile nie będziemy świadkiem sensacji i porażki Cool Hand Luke’a, to Polaka czeka wyjątkowo trudne zadanie.

 

1. runda Players Championship Finals 2023:

🇵🇱 Radek Szagański (82,82) 6:2 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Ian White (82,62)

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama