Obserwuj nas

Newsy

Szok i niedowierzanie – Madars Razma mistrzem Łotwy

Jeszcze przed rywalizacją w Pro Tourze Madars Razma udał się do Rygi, gdzie zgarnął dziewiąty tytuł mistrza Łotwy. Choć w takim rozstrzygnięciu ciężko doszukiwać się sensacji, Razmatazz wcale nie miał łatwego zadania – przy odrobinie szczęścia plany mógł mu pokrzyżować… 16-latek.

Źródło: X / Madars Razma

To był wyścig dwóch prędkości. Już od fazy grupowej dwaj gracze wyróżniali się na tle konkurencji – grupę D naturalnie zdominował Razma, ale w grupie A z równie dobrej strony pokazywał się 16-letni Ralfs Laumanis. Obaj wygrali komplet spotkań i zmierzyli się ze sobą w pojedynku półfinałowym fazy play-off – ten zaś był prawdziwym spektaklem z dwiema ponad 95-punktowymi średnimi. Ostatecznie to bardziej doświadczony z Łotyszów awansował do finału, gdzie nie dał większych szans Janisowi Kupsisowi.

Takie rozstrzygnięcie wydawało się oczywistością, a najlepszym tego wyrazem jest wpis jednego z użytkowników platformy X. “W życiu pewne są śmierć, podatki i zwycięstwo Madarsa Razmy w mistrzostwach Łotwy” – napisał, co rozbawiło nawet samego zainteresowanego. W komentarzu Razmatazz przyznał jednak, że zwycięstwa na krajowym podwórku przychodzą mu z coraz większym trudem. Nie są to słowa bez pokrycia – kilkanaście dni wcześniej 35-latek przegrał w finale jednej z lokalnych imprez – wtedy rywalem także był bardzo dobrze grający Laumanis.

 

Wyniki mistrzostw Łotwy 2024:

Ćwierćfinały:

🇱🇻 Ralfs Laumanis (77,84) 6:5 🇱🇻 Aigars Strelis (72,19)

🇱🇻 Madars Razma (78,34) 6:1 🇱🇻 Rolands Rucevkis (66,49)

🇱🇻 Janis Kupsis (76,73) 6:2 🇱🇻 Valters Melderis (80,22)

🇱🇻 Edgars Ziemulis (67,31) 6:5 🇱🇻 Uldis Ozolins (64,15)

Półfinały:

🇱🇻 Madars Razma (96,14) 6:3 🇱🇻 Ralfs Laumanis (95,28)

🇱🇻 Janis Kupsis (80,98) 6:2 🇱🇻 Edgars Ziemulis (74,57)

Finał:

🏆 🇱🇻 Madars Razma (93,49) 6:2 🇱🇻 Janis Kupsis (79,83)

Wyniki dla wszystkich kategorii turniejowych są dostępne w serwisie DartConnect.

1 Komentarzy

1 Komentarz

  1. Oko Tygra

    Oko Tygra

    20 lutego, 2024 o 21:45

    Brawo Madars. Wierny fan zawsze trzyma kciuki.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama