Obserwuj nas

Newsy

Van Gerwen historycznym triumfatorem Poland Darts Masters!

W sobotę odbył się pierwszy turniej Poland Darts Masters – wliczający się do cyklu World Series of Darts. W warszawskim Torwarze prym wiódł Michael van Gerwen, który był bezkonkurencyjny, sięgając po drugi z rzędu tytuł w serii i 19. w karierze.

W drodze po triumf Holender pokonywał kolejno: Adama Gawlasa, Luke’a Humphriesa, Michaela Smitha i Dimitriego van den Bergha. Tylko pierwszego dnia – w starciu z Czechem – jego średnia nie dobiła do stu punktów. Finał, który skończył z wynikiem 113.22, był jego najlepszym w formacie dłuższym niż “best of 9” od 2017 roku. 

 

 

Nie był to łatwy turniej dla trzykrotnego mistrza świata. Kilka tygodni temu zdecydował się na zabieg dentystyczny, po którym potrzebował więcej odpoczynku, a sam – jak przyznawał w rozmowie z Danem Dawsonem – nie spodziewał się, że forma przyjdzie tak szybko.

“Nie spodziewałem się, że wrócę tak wcześnie. Oczywiście, mam świadomość, na co mnie stać i dokonać to przed taką publicznością to wspaniała rzecz. Nawet gdy jeszcze nie mogę poprawnie mówić – zwycięstwo jest zwycięstwem.

Michael van Gerwen po turnieju

Kolejny raz MvG okazał się za dobry dla Dimitriego van den Bergha, który z Holendrem triumfował tylko raz – w 2018 roku. Był to jednak dla niego udany turniej. W sobotę obchodził 29 urodziny, a publiczność odśpiewała mu “Sto lat…”. Choć początkowo nic nie zrozumiał z tego miłego gestu, to po chwili wszystko wytłumaczył mu Krzysztof Ratajski, z którym zmierzył się w ćwierćfinale. The Polish Eagle zaszedł najdalej z biało-czerwonych, kończąc turniej właśnie na tym etapie.

Pozostała trójka pożegnała się z turniejem po pierwszych spotkaniach. Łukasz Wacławski dzielnie walczył z Gerwynem Price’em, Radek Szagański nie zdołał wykorzystać przeciętnej piątkowej formy Danny’ego Nopperta, a Krzysztof Kciuk okazał się słabszy od Michaela Smitha.

Na dużą pochwałę zasłużyła polska publiczność, która jeszcze w piątek wygwizdała Roba Crossa, ale w sobotę bawiła się fantastycznie, tworząc w Warszawie niezapomnianą atmosferę.

Turniej Poland Darts Masters powróci do kalendarza PDC w następnym sezonie, ale nieznana jest jeszcze jego lokalizacja. W zakulisowych rozmowach wiele mówiło się o przeniesieniu imprezy do większej hali z odrobinę lepszą infrastrukturą. Według miejscowych źródeł w Warszawie przebywał także Werner von Moltke – szef PDC Europe. Czyżby nasz kraj miał szansę zorganizować więcej niż jedną imprezę w roku? Czas pokaże…

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama