Obserwuj nas

Newsy

Van Gerwen wraca do domu! Wielki wieczór Dobeya w Leicester

Kolejna kapitalna sesja tegorocznego World Grand Prix przeszła już do historii. Czwartkowy wieczór należał przede wszystkim do Chrisa Dobeya, który po fenomenalnym meczu wyeliminował obrońcę tytułu – Michaela van Gerwena. Do ćwierćfinału awansowali również Luke Humphries, Peter Wright oraz Joe Cullen.

Źródło: Professional Darts Corporation

Sesję otworzyła wierna kopia wczorajszego pojedynku Krzysztofa Ratajskiego z Gerwynem Price’em. Luke Humphries pokonał Luke’a Woodhouse’a 3:0, wygrywając każdego seta po deciderze. Co więcej, Woodhouse w każdym secie prowadził już 2:1, ale nie potrafił doprowadzić żadnego z nich do szczęśliwego końca. Cool Hand grał tego dnia bardzo przeciętnie jak na swoje standardy, szczególnie w elemencie punktacji, ale trzeba go pochwalić za bezwzględność przy końcówkach, które nader często zamykał ostatnią lotką. Tej bezwzględności zabrakło Woody’emu, który w kluczowych momentach był po prostu nieskuteczny.

Dobrą formę zaprezentował Peter Wright, który wygrał 3:1 z Ryanem Searle’em. Dużym plusem w grze Szkota były wysokie zamknięcia – Snakebite w tym meczu zamykał licznik ze 121, 158 i 167 punktów. Nieźle było też na punktacji, dzięki czemu dwukrotny mistrz świata skończył spotkanie na ponad 87-punktowej średniej. Anglik kontrolę nad meczem miał tylko w pierwszym secie – dalsza część pojedynku to już wyraźna przewaga Wrighta.

Spektaklem wieczoru było spotkanie Chrisa Dobeya z Michaelem van Gerwenem. Niech najlepszą reklamą tego meczu będą dwie próby Holendra na dziewiątą lotkę – niestety, obie zakończone niepowodzeniem na bullu. To zresztą dobrze oddaje cały obraz tego pojedynku – van Gerwen był już o krok od zwycięstwa, szczególnie przy prowadzeniu 2:1, ale Hollywood zdołał wyjść z tarapatów. Kluczem do zwycięstwa Anglika była gra na podwójnych, szczególnie tych na wejście w lega. Dobey zakończył mecz w najlepszym możliwym stylu, zamykając 156-punktowy checkout.

 

 

 

Sesję zamknął pojedynek Joe Cullena z Rossem Smithem. Dla obecnego mistrza Europy było to o tyle ważne spotkanie, że ewentualne zwycięstwo wirtualnie umiejscowiłoby go w czołowej “16” światowego rankingu. Smudger zagrał bardzo dobry mecz, szczególnie na podwójnych, ale Cullen był po prostu minimalnie lepszy. Swoją szansę Smith przegapił w czwartym secie, w którym prowadził 2:0 mimo stanu 1:2 w całym meczu. Rockstar odwrócił losy tej partii, przypieczętowując swój awans do ćwierćfinału.


World Grand Prix 2023 – wyniki 1/8 finału:

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (6) Luke Humphries (84,85) 3:0 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Luke Woodhouse (82,84)

🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿 (3) Peter Wright (87,30) 3:1 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Ryan Searle (87,13)

🇳🇱 (2) Michael van Gerwen (87,02) 2:3 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Chris Dobey (91,87)

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Ross Smith (88,21) 1:3 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Joe Cullen (94,64)


World Grand Prix 2023 – pary ćwierćfinałowe:

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (1) Michael Smith – 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Andrew Gilding

🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿 (4) Gerwyn Price – 🇩🇪 Martin Schindler

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Joe Cullen – 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Chris Dobey

🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿 (3) Peter Wright – 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (6) Luke Humphries

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama