Obserwuj nas

Newsy

W niedzielę bez sensacji. Znamy finalistów Grand Slam of Darts

Rob Cross i Luke Humphries awansowali do finału tegorocznego Grand Slamu. Popołudniowa sesja okazała się dość przewidywalna – były mistrz świata nie bez problemów poradził sobie ze Stephenem Buntingiem, a triumfator Grand Prix pokonał Jamesa Wade’a.

Źródło: Professional Darts Corporation

Jako pierwsze rozegrano spotkanie pomiędzy Jamesem Wade’em a Luke’iem Humphriesem. Młodszy z Anglików miał w tym meczu ogromne problemy na podwójnych, z czego The Machine skrzętnie korzystał: w połowie spotkania na tablicy widniał wynik 8:8. Dopiero później Cool Hand zaczął odjeżdżać – na podwójnych nie było może idealnie, ale z pewnością było pewniej. Wade miał z kolei spore problemy z punktacją, co nie mogło pozostać bez konsekwencji na tak długim dystansie. Humphries wyszedł wkrótce na prowadzenie 12:9, a od tamtej pory stracił już tylko jednego lega. Dla 28-latka to drugi w tym roku finał wielkiego turnieju telewizyjnego.

Z początku podobny przebieg przyjęło starcie między Stephenem Buntingiem a Robem Crossem. Tu też do pewnego momentu nie było wyraźnego dominatora: na trzecią przerwę Voltage schodził przy prowadzeniu 8:7. Problemy Bulleta zaczęły się później – Cross zgarnął trzy kolejne legi, dwukrotnie przełamując byłego mistrza świata BDO. Dobra gra doprowadziła go do stanu 15:10 – wtedy wydawało się, że jest już po meczu. Bunting rzucił się jeszcze w pogoń, zgarniając trzy kolejne partie, ale jego porażkę przypieczętowała pomyłka na czerwonym środku.


Grand Slam of Darts 2023 – wyniki półfinałów:

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 James Wade (89,45) 10:16 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (4) Luke Humphries (95,80)

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Stephen Bunting (95,34) 13:16 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Rob Cross (95,90)


Grand Slam of Darts 2023 – finał:

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (4) Luke Humphries – 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Rob Cross [20:15]

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

ReklamaRankingi


Moja Strona