Obserwuj nas

Newsy

WCoD: azjatyckie rozstrzygnięcia! Duet Limów po raz dziesiąty, debiut Tajwanu

Dziewięć reprezentacji państw azjatyckich stanęło do walki o trzy miejsca w nadchodzącym wielkimi krokami turnieju World Cup of Darts. Po raz kolejny udało się zakwalifikować Singapurczykom – Paul Lim i Harith Lim w tym roku zaliczą więc jubileuszowy, dziesiąty występ. Miejsce w imprezie zapewniły również drużyny Malezji oraz Tajwanu. Dla tej ostatniej będzie to debiut.

O miejsca w czerwcowym World Cup of Darts w rozgrywanym w malajskim Penang turnieju kwalifikacyjnym zawalczyło dziewięć drużyn: Brunei, Tajwanu, Mongolii, Tajlandii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Singapuru, Korei Południowej, Malezji oraz Indii. Pierwsza runda turnieju została rozstrzygnięta w formacie grupowym. W grupie A zmierzyły się reprezentacje Brunei, Tajlandii, Tajwanu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz Mongolii, w składzie grupy B znalazły się drużyny Singapuru, Korei Południowej, Malezji oraz Indii.

Z każdej z grup do finałów rozgrywanych w systemie KO awansowały po dwie drużyny. W grupie A najlepsze okazały się reprezentacje Tajwanu i Tajlandii, wygrywając po trzy z czterech spotkań. Z grupy B natomiast do finałowego etapu kwalifikacji awansowały zespoły Singapuru oraz Malezji. Malezyjczycy jako jedyni zrobili to bezbłędnie, bez przegranego meczu, do tego po drodze tracąc wyłącznie jednego lega w starciu z Koreą Południową.

W końcowej fazie turnieju rozgrywanej w systemie KO Singapur (Paul Lim, Harith Lim) zmierzył się z reprezentacją Tajlandii (Sarayut Ouamuapa, Wiwat Pannom). Bezbłędna Malezja (Mohamad Nasir, Robbie Wong) zawalczyła z kolei z reprezentacją Tajwanu (Teng-Lieh Pupo, An Sheng Luh). Pierwsze spotkanie rozpoczęło się przełamaniem, a później prowadzeniem 3:0 zespołu Singapuru. Choć drużynie Tajlandii udało się zbliżyć do rywali na dystans jednego lega, to późniejsza gra bez przełamań w tym meczu sprawiła, że Paul Lim oraz Harith Lim zaliczą pod koniec czerwca swój jubileuszowy występ w World Cup of Darts. Reprezentacja Singapuru w takim samym składzie zagra w turnieju po raz dziesiąty.

Po wcześniejszej grze można się było spodziewać, że w drugim meczu Malezja postawi przeciwnikom poprzeczkę wysoko. Tak też się stało, bowiem i ta ekipa wyszła na szybkie prowadzenie 3:0 na początku starcia. Tajwańczycy jednak przełamywali trzykrotnie, w tym w ostatnim, decydującym legu, by zwyciężyć batalię przeciwko dobrze dysponowanym Malezyjczykom i sprawić, by po raz pierwszy w historii reprezentacja Tajwanu pojawiła się w World Cup of Darts.

Do pełni rozstrzygnięć brakowało jeszcze spotkania przegranych z dwóch poprzednich meczów, czyli reprezentacji Malezji oraz Tajlandii. Tutaj jednak zabrakło dramaturgii. Spotkanie trwające niespełna 20 minut padło łupem duetu Nasir/Wong. Malezyjczycy byli lepsi od swoich rywali zarówno na dystansie jak i w kwestii podwójnych. Choć ta przewaga nie była druzgocząca, to jako, że wystąpiła w obu aspektach, zaowocowała jednostronnym spotkaniem wygranym 5:0 przez reprezentację Malezji, która tym samym będzie miała okazję zawalczyć o dobry wynik w WCoD.

Turniej World Cup of Darts zostanie rozegrany w terminie 27-30 czerwca w Eissporthalle w niemieckim Frankfurcie. W tegorocznej edycji weźmie udział aż osiem zespołów z Azji. Poza zwycięską trójką niedzielnych kwalifikacji w Penang będą to zespoły z następujących krajów: Filipiny, Japonia, Hongkong, Chiny oraz Bahrajn.

Kwalifikacje do World Cup of Darts dla państw azjatyckich, runda KO

Decydujące mecze:

🇸🇬 🏆 Lim/Lim (66,45) 5:3 🇹🇭 Ouamumpa/Pannom (67,52)

🇹🇼 🏆 Pupo/Lu (76,50) 5:4 🇲🇾 Nasir/Wong (67,48)

🇲🇾 🏆 Nasir/Wong (79,95) 5:0 🇹🇭 Ouamumpa/Pannom (71,20)

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

ReklamaRankingi


Moja Strona