Obserwuj nas

Newsy

Wieczór rozczarowań! Seniorzy wyłonią nowego mistrza świata

Kolejni faworyci odpadli z seniorskich mistrzostw świata. Neil Duff zaprezentował się zdecydowanie poniżej oczekiwań, a Robert Thornton nie zgarnie trzeciego tytułu z rzędu. Kolejną niespodziankę sprawiła z kolei Lisa Ashton, która nie oddała nawet seta Scottowi Mitchellowi.

Źródło: World Darts Federation

Seniorskie mistrzostwa świata to turniej przeznaczony dla graczy powyżej 50. roku życia. Pula nagród wynosi 80 tysięcy funtów, z czego 30 tysięcy przypadnie zwycięzcy.

Sobota zakończyła się tylko połowicznym sukcesem dla reprezentantów Szkocji. Z rywalizacji niespodziewanie odpadł dwukrotny triumfator imprezy i obrońca tytułu – Robert Thornton, przegrywając z bardzo przeciętnie grającym Andym Hamiltonem. Więcej szczęścia miał John Henderson, który choć również był daleki od optymalnej dyspozycji, poradził sobie z Kevinem Painterem.

Kolejny świetny występ zaliczył z kolei Jim Long. Mecz z Martinem Adamsem był dla Kanadyjczyka drugim w tym turnieju zakończonym z ponad 90-punktową średnią. Wolfie nie zdołał ugrać ani jednego seta – tak samo jak rozstawiony z czwórką Neil Duff, który zaliczył niespodziewaną wpadkę z Paulem Hoganem.

Z dobrej strony po raz kolejny pokazał się Chris Mason, nie dając większych szans Manfredowi Bilderlowi, pogromcy Phila Taylora. Rywalem Anglika będzie Lisa Ashton, która sprawiła kolejną niespodziankę – tym razem wyrzucając z turnieju Scotta Mitchella. Taka konfiguracja oznacza, że Ashton to ostatnie rozstawione nazwisko w tegorocznych mistrzostwach.

Stawkę ćwierćfinalistów uzupełnili Mark Dudbridge i Colin McGarry. Pierwszy po pięciosetowym boju pokonał Richiego Howsona, a drugi skorzystał z wyjątkowo słabej dyspozycji Richiego Burnetta.


MŚ seniorów – wyniki 1/8 finału:

:scotland: (1) Robert Thornton (82,66) 2:3 :england: Andy Hamilton (79,67)

:scotland: John Henderson (81,81) 3:1 :england: (8) Kevin Painter (81,11)

:england: (5) Martin Adams (82,81) 0:3 🇨🇦 Jim Long (91,11)

:england: Paul Hogan (79,30) 3:0 (4) Neil Duff (77,78)

🇩🇪 Manfred Bilderl (77,94) 1:3 :england: Chris Mason (86,26)

:england: (11) Scott Mitchell (82,47) 0:3 :england: (6) Lisa Ashton (82,30)

:england: Mark Dudbridge (87,66) 3:2 :england: (10) Richie Howson (84,35)

:wales: Richie Burnett (79,03) 1:3  Colin McGarry (85,23)


MŚ seniorów – pary ćwierćfinałowe:

:england: Andy Hamilton – :scotland: John Henderson

🇨🇦 Jim Long – :england: Paul Hogan

:england: Chris Mason – :england: (6) Lisa Ashton

:england: Mark Dudbridge –  Colin McGarry

Niedziela będzie ostatnim dniem turnieju. Ćwierćfinały zostaną rozegrane od godz. 14:00, a sesja finałowa – od godz. 20:00. Wyniki “na żywo” będą dostępne w serwisie DartConnect.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama