Obserwuj nas

Newsy

Wielki dzień Stephena Buntinga! Anglik triumfuje w turnieju Masters!

To się wreszcie stało – Stephen Bunting wygrał pierwszy telewizyjny tytuł w PDC! Anglik najpierw bez problemu rozprawił się z Nathanem Aspinallem, a w finale ograł wielkiego Michaela van Gerwena.

Źródło: Professional Darts Corporation

Półfinały nie przyniosły większych emocji. W pierwszym Stephen Bunting oddał tylko jednego lega Nathanowi Aspinallowi, który choć dotarł do półfinału, przez cały turniej nie potrafił odnaleźć odpowiedniej dyspozycji. Były mistrz świata BDO imponował z kolei ponad 100-punktowymi finiszami, które dodatkowo podłamywały psychikę rywala. Od stanu 1:1 Bunting wygrał dziesięć kolejnych legów, zgłaszając aspiracje do walki o pierwszy w karierze tytuł telewizyjny w PDC.

Drugi półfinał był tylko minimalnie bardziej wyrównany. I to dosłownie. Dimitri van den Bergh podchodził do pojedynku z Michaelem van Gerwenem z bilansem 1-1-19 i na odwrócenie złej passy jeszcze będzie musiał poczekać. Wynik 11:2 był zresztą trafnym odzwierciedleniem gry obu panów w całym turnieju.

Finał wyglądał już zupełnie inaczej. Już od początku żaden z graczy nie był w stanie wyraźnie zdystansować przeciwnika. Na pierwszą przerwę Bunting schodził z prowadzeniem 3:2, pewnie wygrywając wszystkie legi, które rozpoczynał. Ciekawiej zrobiło się w drugiej sesji, gdy Anglik wreszcie wyszedł na trzylegowe prowadzenie – to między innymi za sprawą rewelacyjnej gry na podwójnych, w tym zakończeń na czerwonym środku. Holender zdołał odrobić te straty, ale wciąż nie potrafił wyjść na prowadzenie – przed ostatnią przerwą Bullet wygrał lega na 8:7 dzięki fenomenalnej, 177-punktowej wizycie pod sam koniec. Powrót na scenę był już koncertem jednego gracza. Stephen Bunting z pierwszym wielkim tytułem podczas przygody w PDC!

 

MASTERS 2024 – PEŁNE WYNIKI TURNIEJU

Masters 2024 – wyniki sesji finałowej:

Półfinał: 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (16) Stephen Bunting (99,53) 11:1 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (4) Nathan Aspinall (91,34)

Półfinał: 🇳🇱 (2) Michael van Gerwen (99,63) 11:2 🇧🇪 (14) Dimitri van den Bergh (91,04)

Finał: 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (16) Stephen Bunting 🏆 (102,50) 11:7 🇳🇱 (2) Michael van Gerwen (98,27)

1 Komentarzy

1 Komentarz

  1. Paweł

    Paweł

    4 lutego, 2024 o 23:06

    A organizatorzy przygotowali bardzo ładne trofeum dla zwycięzcy

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama