Obserwuj nas

Newsy

Women’s Series: Sherrock z niedzielnym triumfem i awansem do Grand Slamu

Cykl Women’s Series 2023 dobiegł końca. W dwóch ostatnich turniejach najlepsze okazały się Fallon Sherrock oraz Natalie Gilbert. Udanej niedzieli nie ma za sobą ani Beau Greaves, ani Mikuru Suzuki. Japonka za sprawą słabych wyników nie utrzymała drugiej lokaty w rankingu i miejsca w Grand Slamie.

Pierwszy turniej padł łupem Fallon Sherrock, dla której było to trzecie trofeum z rzędu. W drodze o tytuł Angielka po raz kolejny pokonała Beau Greaves, a w finale okazała się lepsza od Rhian O’Sullivan. Queen of the Palace utrzymywała bardzo dobrą formę z soboty.

W drugim i tym samym ostatnim turnieju cyklu najlepsza nieoczekiwanie okazała się Natalie Gilbert, która w meczu finałowym ograła Lorraine Winstanley. Już w pierwszym meczu z zawodami pożegnała się Mikuru Suzuki – tego dnia Japonka nie wygrała żadnego pojedynku. Sherrock niespodziewanie przegrała z Eleanor Cairns, a Greaves zakończyła udział na ćwierćfinale, gdzie lepsza okazała się wspomniana Winstanley.

Wyniki:

Women’s Series 23: 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Fallon Sherrock (88,30) 🏆 5:3 🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿 Rhian O’Sullivan (82,85)

Women’s Series 24: 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Natalie Gilbert (74,61) 🏆 5:3 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Lorraine Winstanley (71,63)

 

Sherrock ostatecznie zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, wyraźnie przegrywając z Beau Greaves. Queen of the Palace zagwarantowała sobie jednak miejsce w Grand Slam of Darts, wyprzedzając na finiszu Mikuru Suzuki. Na piątej pozycji skończyła Lisa Ashton, która nie grała podczas ostatniego weekendu – dzięki temu na czwartą lokatę wskoczyła Rhian O’Sullivan.

 

LPZawodniczkaZarobki
1Beau Greaves 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿£29,400
2Fallon Sherrock 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿£17,200
3Mikuru Suzuki 🇯🇵£13,600
4Rhian O’Sullivan 🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿£9,100
5Lisa Ashton 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿£8,950
6Robyn Byrne 🇮🇪£6,900
7Aileen de Graaf 🇳🇱£5,400
8Noa-Lynn van Leuven 🇳🇱£5,300


Suzuki i Sherrock zagrają też w najbliższych mistrzostwach świata. Z tej imprezy wycofała się Beau Greaves, która wybrała grę w czempionacie WDF w Lakeside.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama