Obserwuj nas

Newsy

Wieczór cudów w Hildesheim! Ricardo Pietreczko wygrywa German Darts Championship!

Pięć lat i ani dnia dłużej! Ricardo Pietreczko przerwał czarną serię niemieckiego darta, triumfując w ostatnich zawodach European Touru w 2023 roku. Pikachu jest drugim Niemcem w historii, który wygrał profesjonalny turniej w PDC. W drodze po tytuł Pietreczko pokonał Michaela van Gerwena i Petera Wrighta.

Źródło: Professional Darts Corporation

Na start wieczornej sesji Michael van Gerwen wygrał w deciderze z Gabrielem Clemensem. Holender po raz kolejny miał problemy, a jego gra wyglądała dość przeciętnie. Niemiec nie zachował jednak zimnej krwi w kluczowych momentach. Z kapitalnej strony znowu pokazał się Ricardo Pietreczko, wyeliminował Stephena Buntinga. Obaj zawodnicy zagrali w tym przypadku na trzycyfrowych średnich. Damon Heta nie dał rady Peterowi Wrightowi, a Luke Humphries kolejny raz potwierdził wielką formę w rywalizacji z Robem Crossem.

W pierwszym półfinale van Gerwen zagrał swój najlepszy mecz podczas całego turnieju w Hildesheim, ale to okazało się za mało na znakomicie dysponowanego Pietreczkę. Niemiec wyszarpał zwycięstwo w decydującym legu, choć w pewnym momencie prowadził już 6:3. Pikachu po raz kolejny zakręcił się koło 100-punktowej średniej – podobnie jak Wright, który wyeliminował Humphriesa, głównego kandydata do tytułu. Snakebite skorzystał z minimalnie “słabszej” dyspozycji Anglika, który tym razem był po prostu osiągalny.

Finał był już prawdziwym koncertem gry Pikachu. Niemiec szybko wyszedł na czterolegowe prowadzenie, ani razu nie myląc się na podwójnych. Mimo straty piątego lega, kolejne perfekcyjne lotki doprowadziły go do wyniku 6:2. W kluczowych momentach Niemiec po prostu nie był w stanie się pomylić. Na punktacji nie było może tak idealnie, ale wiele problemów miał też Wright, który nie przypominał już siebie z pojedynku z Humphriesem. Wydawało się, że Szkot rzuci się w pogoń, ale Pietreczko wciąż nie mylił się na doublach, wygrywając finalnie 8:4. 100% skuteczności na podwójnych i pierwszy duży tytuł niemieckiego gracza od pięciu lat!

 

German Darts Championship 2023 – wyniki:

Ćwierćfinały:

🇩🇪 Gabriel Clemens (90,36) 5:6 🇳🇱 (8) Michael van Gerwen (94,26)

🇩🇪 Ricardo Pietreczko (102,23) 6:4 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Stephen Bunting (103,74)

🇦🇺 (2) Damon Heta (89,03) 4:6 🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿 (10) Peter Wright (97,73)

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (3) Luke Humphries (105,86) 6:4 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (6) Rob Cross (96,37)

Półfinały:

🇳🇱 (8) Michael van Gerwen (98,15) 6:7 🇩🇪 Ricardo Pietreczko (99,15)

🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿 (10) Peter Wright (101,59) 7:5 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (3) Luke Humphries (101,00)

Finał:

🇩🇪 Ricardo Pietreczko (92,93) 🏆 8:4 🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿 (10) Peter Wright (85,08)

 

ZOBACZ TEŻ
World Matchplay 2024 - wyniki, drabinka, transmisja
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama