Obserwuj nas

Newsy

Wright w opałach! Sensacyjna porażka mistrza Europy

Za nami komplet spotkań pierwszej kolejki fazy grupowej Grand Slam of Darts 2023. O ile po południu zabrakło sensacyjnych rozstrzygnięć, tak wieczór przyniósł już inną historię. Postacią sesji okazał się Stowe Buntz, który zdeklasował Petera Wrighta. Ważne zwycięstwo odniósł również Krzysztof Ratajski.

Źródło: Professional Darts Corporation

To, co najważniejsze z perspektywy polskich kibiców, wydarzyło się już na początku. Krzysztof Ratajski po pełnym dramaturgii meczu uporał się z Jamesem Wade’em. Mimo ogromnych problemów na podwójnych, Polak zdołał skończyć spotkanie na niemal 100-punktowej średniej, co tylko uwydatnia fenomenalną grę na dystansie. Wade był z kolei skuteczny na podwójnych, ale w deciderze nie wykorzystał jedynej lotki meczowej na czerwonym środku. Z błędu skorzystał Ratajski, który popisał się legiem zakończonym w 11 rzutach. W drugiej kolejce Polish Eagle zagra z Michaelem Smithem, który nie dał szans Nathanowi Girvanowi.

Na niespodziankę zapowiadało się w starciu Roba Crossa z Martijnem Kleermakerem. Holender prowadził nawet 4:2, ale Voltage zdołał odrobić straty. Znacznie pewniej poradził sobie Michael van Gerwen, który w meczu z Fallon Sherrock oddał tylko jednego lega.

Na sporego pecha może narzekać Dave Chisnall, który w pojedynku ze Stephenem Buntingiem pokazał sporo dobrego darta. Chizzy miał nawet lotkę meczową, ale zamiast topa trafił podwójną jedynkę. Były mistrz świata BDO nie popełnił już podobnego błędu. W drugiej kolejce Bunting zmierzy się ze Stowe Buntzem, czyli największą sensacją wieczornej sesji. W starciu z Peterem Wrightem Amerykanin zagrał na średniej 102,28, wygrywając 5:1. Mistrz Europy był zaś cieniem samego siebie sprzed dwóch tygodni.

Niespodzianką nie był za to słaby występ Dirka van Duijvenbode, który tylko dzięki słabej postawie Gary’ego Andersona na podwójnych był w stanie ugrać cztery legi. Świetnie zagrał z kolei Luke Humphries, który na 100-punktowej średniej wygrał ze Stevem Lennonem.


Grand Slam of Darts 2023 – wyniki:

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 James Wade (96,46) 4:5 🇵🇱 Krzysztof Ratajski (99,30)

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Rob Cross (96,39) 5:4 🇳🇱 Martijn Kleermaker (89,64)

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Dave Chisnall (99,91) 4:5 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Stephen Bunting (95,93)

🇳🇱 Dirk van Duijvenbode (85,63) 4:5 🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿 Gary Anderson (96,37)

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Luke Humphries (100,51) 5:2 🇮🇪 Steve Lennon (96,13)

🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿 Peter Wright (81,00) 1:5 🇺🇸 Stowe Buntz (102,28)

🇳🇱 Michael van Gerwen (101,30) 5:1 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Fallon Sherrock (92,67)

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Michael Smith (98,91) 5:2 🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿 Nathan Girvan (84,00)

Kolejne mecze zostaną rozegrane w niedzielę. O godz. 14 wystartuje sesja popołudniowa, a o 20 – sesja wieczorna.

ZOBACZ TEŻ
Gilding: nie martwię się kolejnym meczem. Doszedłem dalej niż kiedykolwiek
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama