Obserwuj nas

Newsy

Złota seria trwa! Gary Anderson bezkonkurencyjny w PC25

Rozpoczęliśmy serię czterech dni z dartem na podłodze. Inauguracja maratonu turniejów w Barnsley należała do Gary’ego Andersona, dla którego to drugi z rzędu wygrany event tej rangi. Nieudany występ mają za sobą Krzysztof Ratajski i Radek Szagański, którzy skończyli zmagania na pierwszej rundzie.

Źródło: Professional Darts Corporation

Tuż przed startem okazało się, że z zawodów wycofali się Michael van Gerwen, Dirk van Duijvenbode, Luke Humphries, Luc Peters oraz Krzysztof Kciuk. Zatrzymując się na chwilę przy ostatnim nazwisku – Polak zdecydowanie utrudnił sobie walkę o awans do Players Championship Finals i potencjalną rywalizację o występ w mistrzostwach świata. Przyczyny wycofania zawodników nie są znane (poza Dirkiem van Duijvenbode, który ostatnio zmaga się z urazem ramienia).

Obecność czy też nieobecność któregokolwiek z rywali najwyraźniej nie robiła większej różnicy Gary’emu Andersonowi, który w większości swoich środowych spotkań wykręcił trzycyfrową średnią. W rekordowym spotkaniu z Rossem Smithem Szkot zagrał na średniej na poziomie 113,5, co było zresztą najlepszym wynikiem dnia (drugi rezultat – 108,5 z Gerwynem Price’em – też należał do Andersona). W trzech ostatnich meczach Flying Scotsman ogrywał kolejno Danny’ego Nopperta, Jima Williamsa oraz Josha Rocka, który wciąż musi zaczekać na swój pierwszy tytuł w tym roku.

 

Polacy z problemami (nie tylko przy tarczy)

Krzysztof Ratajski rozpoczął od starcia ze 130. w rankingu – Nickiem Fullwellem. Polak miał ogromne problemy ze dobrą grą przeciwnika na dystansie. Anglik niemal w połowie legów miał czas, aby spokojnie wychodzić zwycięsko, pomimo początkowych problemów z podwójnymi. Ratajski natomiast, gdy już dochodził do nich, to z reguły się mylił. 13% średnia na double’ach sprawiła, że udało mu się wyrwać lega dopiero przy stanie 0:5. Fullwell ostatecznie wygrał 6-1, grając na średniej bliskiej 87 i 46% na podwójnych.

Z przytupem zmagania zaczął drugi z Polaków – Radek Szagański. Na papierze miał jednak trudniejsze zadanie od poprzednika, gdyż mierzył się z półfinalistą World Matchplay 2019 – Jeffreyem De Zwaanem. Nie zraziło to naszego reprezentanta, który rozpoczął od przełamania i prowadzenia 2:0. Niestety, chwilę później dał odrobić stratę swojemu przeciwnikowi. Od tego momentu panowie szli “łeb w łeb”. Przy stanie 4:4 Holender skradł lega checkoutem z 90, przełamując tym samym Polaka. Moc punktowa De Zwaana nie pozwoliła Radkowi uzyskać przełamania powrotnego, co za tym idzie Szagański uległ w pierwszej rundzie 4:6.

Najbardziej bolesny wydaje się być brak Krzysztofa Kciuka. Pozostaje liczyć na to, że jego nieobecność miała miejsce jedynie pierwszego dnia, gdyż już teraz wypadł poza czołową “70” rankingu Players Championship. Co za tym idzie, absencja w najbliższych trzech turniejach podłogowych zmniejszy jego szanse na grę w Players Championship Finals do niemalże iluzorycznych.

Niespodzianki w pierwszych rundach

Postawa Krzysztofa Ratajskiego nie była jedynym zaskoczeniem w pierwszej rundzie PC25. Rozstawieni zawodnicy mieli wyjątkowy problem, aby wychodzić zwycięsko ze swoich meczów otwarcia. Na 32 czołowch zawodników po pierwszym starciu pożegnaliśmy aż 11! Odpadły takie nazwiska, jak: Wright, Heta, Clayton, czy Aspinall. Większość padła ofiarą fantastycznej gry przeciwników, gdyż niemal każdy grał na średniej około lub ponad 100-punktowej. Niestety, jedynie Ratajski i de Sousa przegrali z zawodnikami grającymi na średnich poniżej 90.

Dwie dziewiąte lotki

W środę byliśmy także świadkami dwóch perfekcyjnych legów. Słynnego 9-dartera zaliczyli Gary Anderson oraz rewelacyjny tego dnia Brendan Dolan. Pech chciał, że spotkanie Szkota z Keane’em Barrym nie było transmitowane – w przeciwieństwie do ćwierćfinałowego starcia Dolana z Martijnem Kleermakerem.

 

 

Players Chamionship 25 – wyniki:

TOP 128: 🇵🇱 Radek Szagański (91.64) 4:6 🇳🇱 Jeffrey De Zwaan (96.12)

TOP 128: 🇵🇱 (9) Krzysztof Ratajski (81.94) 1:6 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Nick Fullwell (86.88)

————————————

Ćwierćfinały:

🍀 (25) Brendan Dolan (99,47) 6:3 🇳🇱 Martijn Kleermaker (87,75)

🍀 (4) Josh Rock (98,73) 6:3 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (5) Rob Cross (93,71)

🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿 (15) Gary Anderson (107,02) 6:4 🇳🇱 (7) Danny Noppert (94,34)

🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿 Jim Williams (86,69) 6:3 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Cam Crabtree (78,04)

Półfinały:

🍀 (4) Josh Rock (96,40) 7:5 🍀 (25) Brendan Dolan (94,88)

🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿 (15) Gary Anderson (96,28) 7:5 🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿 Jim Williams (96,03)

Finał:

🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿 (15) Gary Anderson (97,39) 🏆 8:4 🍀 (4) Josh Rock (91,16)

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama