Obserwuj nas

Newsy

“Znów to zrobię”. Michael van Gerwen pewny siebie przed play-offami Premier League

Napięcie przed rozstrzygnięciami w Premier League zaczyna sięgać zenitu. Nadchodzące półfinały zapowiadają się wyjątkowo interesująco. O podgrzanie atmosfery na konferencji prasowej postarał się jeszcze Michael van Gerwen, który z typową pewnością siebie zapowiedział, że powstrzyma Luke’a Humphriesa przed sięgnięciem po triumf.

Michael van Gerwen (fot. PDC)

Po sezonie, który w opinii większości ekspertów i kibiców był najlepszym w historii obecnej formuły Premier League, nadszedł czas na rozstrzygnięcia. W jednym z półfinałów Michael van Gerwen podejmie Luke’a Humphriesa i fani ostrzą już zęby na ten pojedynek. W sześciu ostatnich meczach górą była Anglik, ale na konferencji prasowej poproszony o wypowiedź Holender emanował spokojem i determinacją.

Przeżyłem w tym miejscu tyle wspaniałych dni, mam nadzieję że jutro też taki będzie – oznajmił dziennikarzom. – Mam mnóstwo doświadczenia na tej scenie. Oczywiście może to pomóc, ale muszę robić wszystko co w mojej mocy. Miałem wzloty i upadki, ale przez ostatnie tygodnie czuję się dobrze i myślę, że mam wystarczająco paliwa w baku na najważniejsze mecze – kontynuował.

Zapytany bezpośrednio o Cool Hand Luke’a nie ukrywał dużego podziwu. – Na przestrzeni ostatnich miesięcy grał najlepszego darta w życiu. To wspaniałe, czego dokonał przez ubiegłe pół roku. Gra z luzem, ale też pewnością siebie. To jednak nie będzie trwało wiecznie, a ja chcę być tym, który go powstrzyma! Odniósł się również do stwierdzeń, że nie będzie faworytem w tej rywalizacji: – w ubiegłym roku też niewielu na mnie stawiało, przystępowałem do play-offów z trzeciej pozycji, a jakoś udało mi się wygrać. Zrobię to samo i tym razem. Nie stawiałbym zakładów, ale jakbym musiał, to skromną dyszkę na siebie.

Van Gerwen przystąpi do rywalizacji w Premier League jako obrońca trofeum sprzed roku i jednocześnie najbardziej utytułowany zawodnik w historii rozgrywek, mając na swoim koncie siedem zwycięstw. Luke Humphries z kolei spróbuje zostać dopiero ósmym graczem, któremu uda się wznieść trofeum za wygranie całych rozgrywek. Początek zmagań w O2 Arena w Londynie już w czwartek wieczorem o 20, a mecz Holendra z Anglikiem powinien zacząć się około godzinę później. Wcześniej Luke Littler zagra z Michaelem Smithem. Transmisja z polskim komentarzem w Viaplay i z angielskim w PDC.tv.

1 Komentarzy

1 Komentarz

  1. Marcraft

    23 maja, 2024 o 15:09

    Nie strasz, nie strasz…

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama