Obserwuj nas

Newsy

Humphries przed starciem w półfinale Premier League: MvG jest faworytem

Luke Humphries walczyć będzie o swoje pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach Premier League. W półfinale play-offów zmierzy się z obrońcą tytułu – Michaelem van Gerwenem. O rywalu z dużą estymą wypowiedział się dla holenderskiego portalu AD.nl.

Luke Humphries zajął drugie miejsce w fazie zasadniczej Premier League, wyprzedzając w klasyfikacji Michaela van Gerwena. Ta dwójka stoczy pojedynek w londyńskim półfinale. Chociaż forma MvG falowała w trakcie tegorocznej edycji, Cool Hand Luke nie ma złudzeń, że czeka go trudne zadanie – Łatwa drabinka, bo gram przeciwko Michaelowi? Absolutnie nie – powiedział holenderskiemu portalowi Humphries.

Mistrz świata zwraca uwagę na ogromny bagaż doświadczenia i sukcesów, jaki do Londynu zabiera ze sobą najlepszy holenderski darter – Wygrał już ten turniej siedem razy, więc pozostaje faworytem – stwierdził Humphries i dodał – Mimo że w ciągu ostatnich kilku tygodni grał trochę gorzej, całe to doświadczenie ma ze sobą. W zeszłym roku również przyjechał tutaj po kiepskiej fazie zasadniczej, zagrał absolutnie świetnie i wygrał. Jestem pewien, że zobaczymy zupełnie innego Van Gerwena.

6:0 dla Humphriesa

Humphries może przystąpić do starcia z podniesioną głową, bo udało mu się wygrać z Holendrem sześć ostatnich meczów. Stonował jednak takie postawienie sprawy – To w ogóle nic nie mówi – i dodał – Michael jest tak silny psychicznie, że statystyki w ogóle na niego nie wpływają. Ludzie ogromnie go nie doceniają, nie rozumieją wszystkich rekordów, które pobił.

Van Gerwen we wcześniejszych wypowiedziach wskazywał, że największego rywala do tytułu nie widzi w Luke’u Littlerze, lecz w Humphriesie. Co na to Anglik? – Gdybym miał wybrać dla siebie jednego największego rywala, byłby to Michael. Znamy się dobrze, mamy dobre relacje i lubimy grać przeciwko sobie. Ale jutro odłożymy tę przyjaźń na bok – zapowiada.

Chociaż Humphries jest aktualnym mistrzem świata, większe zainteresowanie kibiców i obserwatorów wzbudza ostatnio Littler. Tu nie chodzi o mnie, chodzi o darta – powiedział Humphries. – Jestem mistrzem świata, ale to nie znaczy, że wszyscy muszą o mnie mówić. Oczywiście wszyscy mówią o Van Gerwenie – jest trzykrotnym mistrzem świata. Oczywiście wszyscy mówią o Littlerze – to najbardziej znany darter na świecie. Media myślą, że mnie to obchodzi, że nie chodzi o mnie, ale chcę, żeby dart przyciągał uwagę i to się udaje – skomentował.

Transmisja z ostatniej nocy Premier League w tym roku od 20:00 w Viaplay oraz PDC.tv.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama