Obserwuj nas

Newsy

300! Van Gerwen z kolejnym rekordem w Euro Tourze

Luke Humphries swoją wiktorią w German Darts Grand Prix przebił wynik Michaela van Gerwena pod względem średniej turniejowej zwycięzcy European Touru. Holendrowi na osłodę pozostała inna statystyka. Został pierwszym zawodnikiem w historii tych rozgrywek, który wygrał 300 meczów.

Źródło: PDC

Przed startem zmagań w Niemczech MvG miał na koncie 298 wygranych spotkań. Wystarczył mu awans do ćwierćfinału, by uczcić mały jubileusz. Zrobił to w wielkim stylu. Pokonał Joe Cullena bez straty lega, osiągnął średnią 102.48 i do perfekcji brakowało tylko zwycięstwa w całym turnieju…

Zabrakło puenty w postaci finału z Lukiem Humphriesem, ale Anglikowi nadal daleko brakuje do statystyk wyśrubowanych przez trzykrotnego mistrza świata. 302 triumfy dają mu aż 114 meczów przewagi ze szczęśliwym zakończeniem nad Peterem Wrightem. Według wyliczeń konta TheRedBit na portalu X tylko 12 zawodników odniosło minimum sto zwycięstw w European Tourze. Oprócz Mighty Mike’a w najlepszej piątce są Peter Wright, Dave Chisnall, Michael Smith i James Wade.

W przyśpieszonym tempie goni ich Luke Humphries. Aktualny mistrz świata ma już 85 zwycięstw, 43 brakuje mu do Jamesa Wade’a. Cool Hand Luke goni również w liczbie zgarniętych turniejów Price’a i Wrighta i jest na piątym miejscu pod względem liczby finałów European Touru. W obu tych statystykach oczywiście nie ma sobie równych Michael van Gerwen (36 zwycięstw, 48 finałów).

Następną szansą dla Holendra na podrasowanie znakomitych już liczb będzie International Darts Open, który odbędzie się w niemieckiej Riesie w dniach 12-14 kwietnia.

ZOBACZ TEŻ
"Darterzy są zbyt grzeczni". Legenda chce więcej graczy pokroju Price'a
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama