Obserwuj nas

Newsy

Ally Pally, nadciągamy! Trzech Polaków wystąpi na MŚ!

Świetne wieści napłynęły do nas z Węgier! W turnieju kwalifikacyjnym mistrzostw świata PDC dla Europy Wschodniej, najlepszy okazał się Krzysztof Kciuk, który pokonał w finale Sebastiana Białeckiego. Będzie to dla niego drugi występ, w najważniejszej imprezie sezonu.

Krzysztof Kciuk awansował na mistrzostwa świata PDC

Zakończyły się zmagania darterów z Europy Wschodniej, w eliminacjach do mistrzostw świata PDC. Tylko zwycięzca mógł uzyskać bilet do Alexandra Palace. Na starcie zameldowało się 37 zawodników, w tym pięciu Polaków: Sebastian Steyer, Mirosław Grudziecki, Sebastian Białecki, Łukasz Wacławski i Krzysztof Kciuk.

W rundzie wstępnej doszło do pojedynku Steyera z Grudzieckim, w którym lepszy okazał się ten pierwszy. Niestety, w kolejnej fazie Sebastiana pokonał Jri Brejcha.

Swoje zmagania w TOP 32 zakończył także Wacławski. Pogromcą Polaka okazał się Vitezslav Sedlak, który przed turniejem był typowany, jako jeden z faworytów do końcowego triumfu. Niestety, Łukasz nie wykorzystał słabszej dyspozycji rywala i musiał uznać wyższość przeciwnika.

Tak więc, jedynymi przedstawicielami kraju nad Wisłą w 1/8 finału byli Białecki i Kciuk. Oboje, pomimo nie najlepszej gry, pokonywali kolejne rundy i tak dotarli do finału, w którym się spotkali.

Mecz lepiej rozpoczął 19–latek, wygrywając dwa pierwsze legi. Potem do głosu doszedł jednak The Thumb, który raz po raz powiększał swoją przewagę. Krzysztof miał swoje lotki meczowe, ale ich nie wykorzystał, przez co Sebastian doszedł rywala na 6:5. Gdy wydawało się, że jest bardzo blisko “decidera”, to Kciuk postanowił odpalić bombę i zamknął finisz 141. Tym samym zapewniając sobie przepustkę na mistrzostwa świata.

Dzięki temu, w Ally Pally obejrzymy trzech Polaków. Wcześniej, kwalifikację na turniej wywalczyli już sobie Krzysztof Ratajski i Radek Szagański.

ZOBACZ TEŻ
20 funtów i powrót do korzeni. Littler najlepszy... w lokalnym turnieju!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama