Obserwuj nas

Newsy

Angielski wieczór w Circus Tavern. Howson z pierwszym seniorskim tytułem

Darterska niedziela stała pod znakiem seniorskich rozgrywek. Turniej Champions of Champions 2024 padł łupem Richie’ego Howsona, który w finale pokonał 13:10 Andy’ego Hamiltona.

Źródło: World Seniors Darts

Każde ze spotkań finałowej sesji było niezwykle zacięte do ostatnich legów. Howson szedł łeb w łeb z Martinem Adamsem, ale po powrocie z drugiej przerwy to ten pierwszy delikatnie odjechał z wynikiem. Wolfie zdołał przełamać w końcówce i doprowadzić do stanu 11:12, lecz to rywal ostatecznie domknął mecz i zameldował się w finale.

Początek drugiego półfinału w ogóle nie zwiastował emocji, bo Hamilton na pierwszą przerwę schodził z wynikiem 5:0. Rowlands z biegiem spotkania odrabiał stratę do Anglika, ale The Hammer wytrzymał presję i wynikiem 13:11 zapisał wygraną, dołączając do Howsona w wielkim finale.

Ostatni mecz turnieju był próbą nerwów dla obu zawodników. Początek należał do Hamiltona, ale The Owl cały czas nie ustępował rywalowi i był tuż za jego plecami. Starszy z Anglików w decydujących momentach zachowywał bardzo dobrą skuteczność na podwójnych, a w 23. legu spotkania miał aż sześć lotek mistrzowskich, które wykorzystał. Tym samym Howson został zwycięzcą Champions of Champions 2024!

World Seniors Darts Champions of Champions 2024 – wyniki:

Ćwierćfinały:

🇺🇸 (1) Leonard Gates (84,02) 2:10 :england: Richie Howson (89,22)

:england: (4) Phil Taylor (86,11) 9:10 :england: Martin Adams (83,89)

:scotland: (2) John Henderson (88,67) 8:10 :england: Andy Hamilton (94,37)

:scotland: (3) Robert Thornton (77,30) 9:10 :wales: Richard Eirig-Rowlands (78,50)