Obserwuj nas

Newsy

Ashton sprawiła niespodziankę! Seniorzy rozpoczęli mistrzostwa świata

Gdy gwiazdy PDC rywalizowały w Glasgow, w tourze seniorskim zainaugorowano trzecią w historii edycję mistrzostw świata. Do drugiej rundy imprezy awansowali m. in. Neil Duff, John Henderson czy Lisa Ashton, a cały show skradł Kevin Painter.

Źródło: Professional Darts Corporation

Seniorskie mistrzostwa świata to turniej przeznaczony dla graczy powyżej 50. roku życia. Pula nagród wynosi 80 tysięcy funtów, z czego 30 tysięcy przypadnie zwycięzcy.

Najlepszym pod względem poziomu starciem pierwszego dnia był bez wątpienia pojedynek Kevina Paintera z Jimem McEwanem. Wystarczy powiedzieć, że po dwóch setach Szkot grał na średniej 108! Wtedy jednak Painter wyraźnie podniósł swój poziom, a McEwan nie był w stanie grać równie dobrze przez cały mecz. Anglik odrobił pierwszą partię, później drugą, w ostatnim secie oddał tylko jednego lega.

Wśród zwycięzców najwyższą średnią popisał się Jim Long, który musiał sprostać wyzwaniu rzuconemu przez rodaka – Davida Camerona. Long zaimponował zwłaszcza pod koniec spotkania, rzucając dwie 11. lotki z rzędu. By jednak być uczciwym, Cameronowi też ciężko byłoby zbyt wiele zarzucić – koniec końców skończył nieco poniżej 90-punktowej średniej. Bardzo dobrze zagrał także Paul Hogan, choć ten akurat nie napotkał na równie duży opór ze strony Terry’ego Jenkinsa.

W zawodach zaprezentowały się również panie – Trina Gulliver, choć urwała pierwszego seta Johnowi Hendersonowi, w dalszej fazie meczu nie była równorzędnym rywalem. Tego samego nie można jednak powiedzieć o Lisie Ashton, która choć nie była faworytką w starciu z Michaelem Huntleyem, zdołała ograć Walijczyka po pięciosetowej batalii. Choć po mistrzostwach świata WDF można było się martwić o formę Angielki, prawie 87-punktowa średnia pokazała, że tą dyspozycją nie jest aż tak źle.

Skoro mowa o Lakeside – do drugiej rundy przeszedł także były triumfator tej imprezy, czyli Neil Duff. Irlandczyk potrzebował jednak aż pięciu setów, by rozprawić się z Richardem Eirigiem-Rowlandsem, przy czym jego gra również nie zachwycała. Więcej spokoju miał za to inny były mistrz świata – Scott Mitchell pokonał Matta Clarka 3:1.

Oczy wielu kibiców były skierowane na starcie Glena Durranta z Markiem Dudbridge’em – głównie ze względu na fakt, że trzykrotny mistrz świata BDO nieczęsto pojawia się w akcji. Duzza wciąż nie odzyskał jednak dawnej świetności – po słabym meczu przegrał 2:3, co było jego 39. porażką z rzędu.


MŚ seniorów – wyniki 1. dnia turnieju (1/16 finału):

:england: Scott Mitchell (86,54) 3:1 :england: Matt Clark (85,55)

🇨🇦 David Cameron (87,63) 1:3 🇨🇦 Jim Long (90,80)

:england: Trina Gulliver (70,47) 1:3 :scotland: John Henderson (82,32)

:england: Terry Jenkins (81,38) 1:3 :england: Paul Hogan (90,61)

:england: Lisa Ashton (86,58) 3:2 :wales: Michael Huntley (81,39)

☘️ Neil Duff (85,96) 3:2 :wales: Richard Eirig-Rowlands (82,83)

:england: Glen Durrant (79,36) 2:3 :england: Mark Dudbridge (80,69)

:england: Kevin Painter (90,42) 3:2 :scotland: Jim McEwan (98,58)


MŚ seniorów – terminarz 2. dnia turnieju:

Sesja popołudniowa (start: 14:00):

:england: Martin Adams – :england: Deta Hedman

:scotland: Robert Thornton – :england: Martyn Turner

:england: Keith Deller – :wales: Richie Burnett

:england: Tony O’Shea – :england: Andy Hamilton

Sesja wieczorna (start: 20:00):

🇺🇸 Leonard Gates – ☘️ Colin McGarry

:england: Darryl Fitton – :england: Chris Mason

:england: Phil Taylor – 🇩🇪 Manfred Bilderl

:england: Richie Howson – 🇨🇦 John Part

Choć w Polsce żadna stacja nie transmituje mistrzostw świata seniorów, wszystkie spotkania można śledzić w serwisie DartConnect.

ZOBACZ TEŻ
Nie tym razem! Humphries ukrócił gierki van den Bergha? [WIDEO]
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama