Obserwuj nas

Newsy

Asp vs Smith o play-offy! Tabela Premier League przed 16. kolejką

Wszystkie drogi Premier League prowadzą do Sheffield. Tam rozstrzygnie się kwestia tego, kto uzupełni najlepszą czwórkę rozgrywek. W grze o udział w play-offach pozostało tylko dwóch zawodników, choć na innych miejscach pozostaje kilka niewiadomych.

Źródło: PDC

Obecna edycja jest trzecią w takim formacie i trzeci raz przed ostatnią nocą tabela wskazuje na to samo. TOP 3 ma pewny udział w decydującym starciu o tytuł, miejsca 6-8 nie mają już żadnych szans i wszystko rozgrywa się między graczami z 4. i 5. miejsca. Tak było dwa lata temu między Cullenem i Wrightem, tak było rok temu między Aspinallem a Claytonem, tak też będzie teraz. Rok temu Asp miał o tyle utrudnione zadanie, że potrzebował jeszcze wygranego półfinału, Cullen potrzebował wygranego ćwierćfinału… i tylko tyle wystarczy Michaelowi Smithowi lub Nathanowi Aspinallowi do zameldowania się na scenie w Londynie. Tabela prezentuje się w następujący sposób:

Pozycja w tabeliIlość punktów
1. :england: Luke Littler (Q)38
2. :england: Luke Humphries (Q)33
3. 🇳🇱 Michael van Gerwen (Q)27
4. :england: Nathan Aspinall25
5. :england: Michael Smith24
6. :england: Rob Cross (E)17
7. :wales: Gerwyn Price (E)12
8. :scotland: Peter Wright (E)4


Zarówno Asp, jak i Bully Boy mają jeszcze szanse nawet na trzecie miejsce. Smith, gdyby wygrał turniej, a van Gerwen przegrał w ćwierćfinale, Aspinall, gdyby wygrał turniej, a MvG nie awansował do finału, lub gdyby Anglik doszedł do finału, a Holender przegrał pierwszy mecz. Na niższych miejscach jedyną możliwą zmianą jest wygrana kolejka przez Price’a i porażka Crossa w ćwierćfinale. Języczkiem u wagi również będzie osoba Petera Wrighta — w obecnym formacie może zostać najgorzej punktującym zawodnikiem i pierwszym zawodnikiem, który przez 16. kolejek ani razu nie zagrał w finale.

Możliwe są jeszcze zmiany na szczycie klasyfikacji. Luke Littler zapewni sobie wygraną w fazie zasadniczej, wygrywając najbliższy ćwierćfinał z Wrightem. Jeśli by przegrał, a Luke Humphries wygrał całe zawody to Cool Hand Luke przystąpiłby do play-offów w roli lidera.

Wszystko wyjaśni się 16 maja. Tego dnia zostanie rozegrana 16. kolejka Premier League, w której wszystkie oczy darterskiego świata będą skierowane na batalię Aspinalla ze Smithem. Transmisja w Viaplay oraz na PDC.tv.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama