Obserwuj nas

Newsy

Kolejna bezwzględna deklaracja Greaves! “Może spróbuję w przyszłości…”

Rezygnacja Beau Greaves z mistrzostw świata PDC, kosztem uczestnictwa w czempionacie WDF, odbiła się szerokim echem w świecie darta. Prawie miesiąc później powiedziała o kolejnej ważnej decyzji – nie zamierza uczestniczyć w Q-Schoolu na początku przyszłego roku.

//źródło: PDC

Jeszcze niedawno mogło się wydawać, że 19-letnia zawodniczka będzie postrachem dla wielu poważnych graczy w PDC. Jak się okazuje, gra z mężczyznami nie należy do jej topowych priorytetów. Angielka była gościem wywiadu w kanale Darts Now na platformie YouTube. Na pytanie o uczestnictwo w Q-Schoolu 2024 odpowiedziała:

“Nie, prawdopodobnie nie i nie widzę powodu, dla którego miałabym chcieć.”

“Jestem na tyle dobra, aby zdobyć kartę w Q-Schoolu, wiem to. Pro Tour to jednak inna rozgrywka. Poziom jest znacznie wyższy i mam wrażenie, że to największa różnica między tourem kobiet i mężczyzn. W Pro Tourze nie ma miejsca na gorsze dni. U nas nie zawsze jest kolorowo i przytrafiają się dużo słabsze mecze, również moje. Nie możesz tak grać w Pro Tourze i myślę, że taka dyspozycja mocno by mnie ukarała.”

“Myślę więc, że na razie będę się trzymać tego, gdzie obecnie gram, a być może spróbuję swoich sił w przyszłości.”

 

Przypomnijmy, że niecały miesiąc temu zrezygnowała z udziału w MŚ PDC, tym samym pokazując lojalność nie tylko federacji WDF, lecz także całej społeczności kobiecego darta. Obie deklaracje pokazują, że pomimo absolutnej dominacji Beau chce nadal stabilizować pozycję wśród pań, a być może pobić wszelkie rekordy i na stałe zapisać się w darterskich annałach, gdyż ewidentnie ma na to zadatki.

Należy również wspomnieć, że Greaves w przeszłości miała problemy z dartitisem. Fakt ten mógłby znacznie wpływać na jej pewność siebie przez najbliższe lata, niezależnie od tego, iż na obecną chwilę nic jej nie dolega. To wciąż bardzo młoda zawodniczka z niesamowitym potencjałem. Miejmy nadzieję, że gdy do świetnych umiejętności dojdzie jeszcze komfort psychiczny i dojrzałość emocjonalna, to zobaczymy ją w największych turniejach PDC.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama