Obserwuj nas

Newsy

Bez zmiany lokalizacji. World Grand Prix ponownie w Leicester

PDC bardzo długo zwlekało z ogłoszeniem miejsca rozegrania turnieju World Grand Prix. Pojawiły się spekulacje, że impreza może wrócić do miasta, w którym była wcześniej organizowana, czyli do Dublina. Jak się ostatecznie okazało — zmian nie stwierdzono, Leicester ponownie będzie gościć najlepszych darterów świata.

Źródło: PDC

Dublin był gospodarzem World Grand Prix od 2001 roku. Wcześniej turniej pod tym szyldem gościły Rochester i Rosslare, trzykrotnie triumfował tam Phil Taylor. Stolica Irlandii okazała się przełamaniem dominacji The Powera i triumfem w 2001 roku Alana Warrinera i zarazem jedynym tytułem Anglika w całej karierze. Ostatnia wizyta w Dublinie zakończyła się piątą wiktorią Michaela van Gerwena, który pokonał w wielkim finale Dave’a Chisnalla.

Potem w związku z pandemią koronawirusa, PDC przeniosło wszelkie rozgrywki do Anglii. W 2020 roku było to Coventry, później, kiedy część kibiców wróciła do hal, cała zabawa przeniosła się do Leicester. O ile wszelakie turnieje wróciły potem do Europy, tak World Grand Prix pozostało w Wielkiej Brytanii. Długa zwłoka z ogłoszeniem miejsca tegorocznego majora mogła zwiastować zmiany w tym obszarze, ale ostatecznie WGP zostaje w Leicester.

Przypomnijmy, że trofeum będzie bronił Luke Humphries, który w finale pokonał Gerwyna Price’a 5:2. Czas kwalifikacji do World Grand Prix potrwa do 30 września.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama