Obserwuj nas

PDC

Biletowa karuzela, czyli… cierpliwość popłaca? Turniej w Polsce już za 3 dni!

Wejściówki na trybuny w cenie średniej pizzy? Miejsca za stołami dostępne tuż przed startem imprezy? Ba, w dodatku nie z odsprzedaży, tylko standardowe – z oficjalnej dystrybucji. Choć jeszcze parę miesięcy temu wydawałoby się to abstrakcją, na kilkadziesiąt godzin przed powrotem PDC do Polski tak abstrakcyjne już nie jest. Wygląda na to, że tuż przed startem turnieju krzywe popytu i podaży przecinają się w zaskakująco nisko położonym punkcie.

Michael van Gerwen, PreZero Arena Gliwice
Źródła zdjęć: PDC / PreZero Arena Gliwice

Superbet Poland Darts Masters oczywiście nie cierpi na brak zainteresowania. Bilety od początku sprzedawały się bardzo dobrze (przez chwilę nawet zbyt dobrze), a i zainteresowanie medialne – mimo kolizji z piłkarskimi mistrzostwami Europy – również nie jest zerowe. Oficjalna liczba sprzedanych wejściówek nie została podana, choć pewną sugestię rzucił Krzysztof Ratajski w Kanale Sportowym, mówiąc o “ponad 10 tysiącach osób na widowni”. Nawet gdyby taki wynik udało się odnotować jedynie w sobotę, wciąż można by było mówić o ogromnym sukcesie.

Jest tylko jedno “ale”: liczba sprzedanych biletów nie musi być przecież zbieżna z liczbą osób, które koniec końców pojawią się w hali.

O ile bowiem w pierwszych godzinach sprzedaży walka o najcenniejsze miejsca znów była zażarta, tak ostatnie dni przyniosły pewne zmiany. To naturalna tendencja, że im bliżej turnieju, tym więcej osób zdaje sobie sprawę, w dniu imprezy wypadło jednak coś innego. To zaś może być okazja dla tych, którzy na turniej wcale się nie wybierali. Bo o ile wejściówki “za stołami” przez długi czas były albo niedostępne, albo możliwe do kupienia jedynie z odsprzedaży (w odpowiednio zwiększonych cenach), tak w momencie powstawania tekstu – na trzy dni przed zawodami – można je kupić… na oficjalnej stronie z biletami. Zupełnie tak samo, jak w połowie listopada, gdy PDC ruszała ze sprzedażą, a miejsca na płycie zniknęły w błyskawicznym tempie.

Fakt, koniec hali nie jest może najbardziej atrakcyjną lokalizacją, ale raz, że to nadal stoły, a dwa – rzecz dotyczy zarówno piątku, jak i soboty.

 

Źródło: ebilet.pl

 

Wejściówki na płytę bez problemu można zakupić także poza oficjalną dystrybucją, na odpowiednim portalu do tego przeznaczonym. Różnica względem ceny nominalnej to zaledwie kilkanaście złotych (wtorkowym porankiem jeden z biletów jest nawet dostępny za niespełna 52 złote!).

Co więcej – bilety na dolne i górne trybuny są często nawet tańsze niż w pierwotnej sprzedaży. Gdyby w momencie powstawania tekstu ktoś po prostu zechciał obejrzeć sobotnią sesję turnieju, w najtańszej wersji mógłby to zrobić za nieco ponad… 30 złotych – oczywiście przy założeniu, że nie dojdzie do żadnych niedogodności.

Czy to oznacza, że “zabijanie się” o wejściówki od pierwszych chwil otwarcia sprzedaży nie miało żadnego sensu, a koniec końców wystarczyło po prostu poczekać? Oczywiście, że nie. Przynajmniej nie do końca. W listopadzie nie da się przecież przewidzieć, co się wydarzy w czerwcu. Nie każdy jest też w stanie zaplanować swój grafik z dnia na dzień, nie wspominając nawet o kosztach ewentualnego noclegu. Na dodatek – co jest być może najważniejsze – najbardziej “luksusowe” bilety to te przy samej scenie, a ich tak łatwo już się dostać nie da.

Niemniej – w tym roku obserwujemy coś, co obserwowaliśmy już przy okazji turnieju na Torwarze. Przed samym startem imprezy część osób nie znajdzie nabywców na swoje bilety, a to może poskutkować paroma dodatkowymi pustymi miejscami. Skala tego zjawiska jest zauważalna, ale raczej nie na tyle, by w PreZero Arenie echo odbijało się od ścian. W każdym razie – taką miejmy nadzieję, bo nawet największa grupa kibiców wyglądałaby niekorzystnie w otoczeniu pustych krzesełek.

 

ZOBACZ TEŻ:

Szagański, telewizja i… brak doświadczenia. Cztery dni do turnieju w Polsce!

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

ReklamaRankingi


Moja Strona