Obserwuj nas

Newsy

Chaotyczny Littler, nieskuteczny Szagański. Kwalifikacje do ET3-4

Środa przebiegła pod znakiem kwalifikacji do turniejów European Touru w Riesie i Sindelfingen. Pod pewnymi względami eliminacje przypominały te rozgrywane tydzień wcześniej w Wigan – Radek Szagański nie zdołał uzyskać kwalifikacji, a Luke Littler wywalczył jedno z dwóch miejsc.

Źródło: Professional Darts Corporation

W pierwszym turnieju serię pomyślnych kwalifikacji do tegorocznego European Touru podtrzymali Richard Veenstra oraz Mike de Decker. W Riesie zobaczymy także Callana Rydza i Camerona Menziesa, którzy potwierdzili niezłą formę z ostatnich podłogówek. Po raz kolejny rozczarował za to Luke Littler, który ze średnią 81 już pierwszym meczu przegrał z Jitse van der Walem. Stawkę uzupełnili William O’Connor, Owen Bates, Ritchie Edhouse oraz dwaj weterani – Mervyn King i Simon Whitlock. Radek Szagański przegrał w pierwszym spotkaniu z nieomylnym wówczas Steve’em Lennonem.

Littler zrehabilitował się w kwalifikacjach do ET4, wygrywając aż trzy spotkania po deciderach, a całe eliminacje skończył ze 100-punktową średnią. Drugą kwalifikację uzyskali Rydz i Edhouse. Zakwalifikowało się także trzech innych Anglików – Stephen Burton, Martin Lukeman oraz Scott Williams. Tego ostatniego mógł wcześniej pokonać Radek Szagański, ale nie wykorzystał kilku lotek meczowych w decydującej partii. Bardzo dobrze spisał się za to Keane Barry. Jeffrey Sparidaans w finałowym starciu pokonał Steve’a Beatona, a Christian Perez – Nielsa Zonnevelda. Stawkę uzupełnił Mickey Mansell.

Co warte odnotowania, w turniejach eliminacyjnych padły aż trzy dziewiąte lotki! Ich autorami byli Whitlock, Edhouse i Adam Smith-Neale.

 

KWALIFIKACJE DO ET3 ORAZ ET4

ET3ET4
🇧🇪 Mike de Decker🇮🇪 Keane Barry
🇳🇱 Richard Veenstra:england: Luke Littler
:england: Callan Rydz:england: Callan Rydz
:scotland: Cameron Menzies:england: Martin Lukeman
🇳🇱 Jitse van der Wal:england: Ritchie Edhouse
🇮🇪 William O’Connor🇳🇱 Jeffrey Sparidaans
:england: Owen Bates:england: Stephen Burton
:england: Ritchie Edhouse🇵🇭 Christian Perez
:england: Mervyn King:england: Scott Williams
🇦🇺 Simon Whitlock Mickey Mansell
ZOBACZ TEŻ
Wade: wygrałem więcej niż ktokolwiek poza Taylorem i van Gerwenem
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama