Obserwuj nas

Newsy

Trzech Polaków zagra w Development Tourze. Potężne nazwiska na starcie!

Tegoroczny Development Tour zapowiada się lepiej niż kiedykolwiek, a opublikowana właśnie lista startowa pierwszych pięciu turniejów tylko to potwierdza. Rywalizacja o karty PDC i miejsca w mistrzostwach świata ruszy już 23 lutego w Milton Keynes. Jednym z uczestników młodzieżowego touru będzie Sebastian Białecki.

Źródło: Professional Darts Corporation

Cykl Development Tour składa się z 24 turniejów rozgrywanych na przestrzeni jednego sezonu, w których udział wziąć może każdy gracz pomiędzy 16. a 23. rokiem życia. Poza ograniczeniem wiekowym jedyną dodatkową restrykcją jest konieczność znajdowania się poza czołową “32” światowego rankingu – właśnie z tego powodu udziału w zawodach nie mogą wziąć Josh Rock oraz Luke Littler.

Nieobecność tej dwójki nie powinna jednak negatywnie wpłynąć na poziom rozgrywek – na liście startowej pierwszych pięciu turniejów wręcz roi się od głośnych nazwisk. Z perspektywy neutralnego kibica najważniejsza informacja to obecność Beau Greaves, dla której będzie to debiut w Development Tourze. Nie zabraknie także triumfatora poprzedniej edycji cyklu – Giana van Veena oraz numeru trzy w postaci Wessela Nijmana. W Milton Keynes wystąpią także Adam Gawlas, Leighton Bennett, Danny Jansen, Owen Bates, Dylan Slevin, Keane Barry i wiele innych gwiazd znanych również z Pro Touru. Łącznie zgłosiło się aż 356 graczy, a pełna lista jest dostępna w serwisie DartConnect.

Polscy kibice również mają na co liczyć – głównie za sprawą Sebastiana Białeckiego, piątego zawodnika klasyfikacji generalnej w poprzednim roku. Cieszy także obecność Jakuba Janaszkiewicza, który mimo okazjonalnych występów zdołał pokazać się z dobrej strony, docierając do 1/8 finału jednego z zeszłorocznych eventów. Trzecim z naszych reprezentantów będzie Jakub Broński.

 

TERMINARZ:

23.02 (piątek) – Development Tour 1 & 2

24.02 (sobota) – Development Tour 3 & 4

25.02 (niedziela) – Development Tour 5

 

Pula nagród każdego z 24 turniejów wynosi 15 tysięcy funtów, z czego 2,5 tysiąca przypada zwycięzcy. Dwóch najlepszych graczy klasyfikacji generalnej zgarnie kartę PDC oraz miejsce w mistrzostwach świata, a zwycięzca dodatkowo uzyska przepustkę do Grand Slam of Darts. Najlepsza ósemka dostanie też zaproszenie do UK Open 2025. Wszystkie spotkania Development Touru będzie można śledzić za pośrednictwem serwisu DartConnect. Początek o godz. 11 czasu polskiego.

ZOBACZ TEŻ
World Matchplay 2024 - wyniki, drabinka, transmisja
2 komentarze

1 Komentarz

 1. Rafał

  22 lutego, 2024 o 09:44

  No okej ale po co gracze z poza 32 mający kartę biorą udział w tych turniejach ?

  Nadzieja na łatwa kasę czy co ?

  • Tomek Przyborowski

   Tomek Przyborowski

   22 lutego, 2024 o 10:13

   Pieniądze, prestiż, doświadczenie i wszystkie benefity związane z ukończeniem w czołowej dwójce 🙂

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama