Obserwuj nas

Newsy

Coraz większe grono debiutantów w mistrzostwach świata PDC

W niedzielę w Kapsztadzie odbył się turniej kwalifikacyjny dla Afryki do mistrzostw świata PDC. Przepustkę do najważniejszego turnieju w kalendarzu wywalczył 56-letni Simon Adams.

Źródło: African Dart Series

Na starcie turnieju kwalifikacyjnego stanęło 54 zawodników – głównie z Republiki Południowej Afryki, ale nie zabrakło również reprezentantów Kenii czy Namibii. Turniej toczył się w dobrze znanym formacie ProTourowym – wszystkie rundy do półfinałów rozgrywane były na dystansie maksymalnie 11 legów, a w końcowych dwóch fazach długość meczu wzrastała do kolejno 13 i 15 partii.

Już pierwsza runda zakończyła się sporymi niespodziankami. Odpadli rozstawieni: Donovan Pillay i Carl Gabriel. Ten drugi ma za sobą dwa występy w World Cup of Darts. Z rywalizacją na tym etapie pożegnali się także: inny były członek składu RPA – Charl Pietersen oraz uczestnik mistrzostw świata 2021 – Cameron Carolissen, który tego samego dnia triumfował w drugim turnieju African Continental Tour.

Faza TOP32 także była bolesna dla faworytów. Grant Sampson, który grał w ostatnim czempionacie, przegrał 5:6 z Tyrone’em Shackletonem, a Vernon Bouwers, będący dwukrotnie w drużynie RPA na WCoD, takim samym rezultatem zakończył mecz z Kenijczykiem Bensonem Ngarim.

Mimo to obsada półfinałowa nie była wielką sensacją. W niej znaleźli się: turniejowa “jedynka”: Stefan Vermaak, “dwójka” – Simon Adams, “piątka” – Graham Filby i nierozstawiony Xander Faddel. W decydującym pojedynku spotkała się pierwsza dwójka.

Vermaak otrzymał jednak porządną lekcję darta, w większości legów nie będąc w stanie zejść nawet do wartości, która gwarantowałaby mu podejście do podwójnej. Adams triumfował 8:0 i w grudniu zadebiutuje w mistrzostwach świata.

Afrykański turniej kwalifikacyjny do MŚ PDC 2024 – wyniki:


ĆWIERĆFINAŁY:

🇿🇦 (1) Stefan Veermak (69,03) 6:5 🇿🇦 (8) Charles Losper Sr (69,01)

🇿🇦 (5) Graham Filby (91,73) 6:4 🇿🇦 Tyrone Shackleton (83,18)

🇿🇦 (2) Simon Adams (70,04) 6:5 🇰🇪 Benson Ngari (70,84)

🇿🇦 Xander Faddel (74,68) 6:4 🇿🇦 (11) Giovanni Matthee (74,72)


PÓŁFINAŁY:

🇿🇦 (1) Stefan Veermak (70,79) 7:5 🇿🇦 (5) Graham Filby (75,31)

🇿🇦 (2) Simon Adams (72,82) 7:6 🇿🇦 Xander Faddel (72,11)


FINAŁ:

🇿🇦 (2) Simon Adams (93,94) 8:0 🇿🇦 (1) Stefan Veermak (73,12)

Pełne wyniki turnieju można znaleźć na DartConnectpod tym linkiem.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama