Obserwuj nas

Newsy

PDCN&B ustaliła zasady kwalifikacji do MŚ i World Cup of Darts

Po konsultacji z PDC ustalono reguły, na podstawie których zawodnicy zrzeszeni w PDC Nordic & Baltic będą brać udział lub kwalifikować się do wybranych turniejów tego sezonu. Mowa o kryteriach udziału w World Cup of Darts, mistrzostwach świata, turnieju Nordic Darts Masters oraz przyszłorocznym Q-Schoolu.

Źródło: Professional Darts Corporation

World Cup of Darts

Pewnymi udziału drużynami, z racji posiadania przez ich reprezentantów kart PDC, są Dania, Łotwa oraz Szwecja. Posiadacze karty z tych państw, czyli kolejno Benjamin Drue Reus, Madars Razma oraz Jeffrey de Graaf będą bronić barw swoich krajów grając w parze wraz z najwyżej notowanym rodakiem w rankingu PDC Order of Merit.

W przypadku, gdy w zestawieniu światowym nie będzie zawodnika do pary, to pod uwagę brany będzie ranking PDC Nordic & Baltic na dzień 2 czerwca 2024 roku (czyli po rozgrywkach PDCN&B w Finlandii). Drugim reprezentantem kraju zostanie wtedy gracz notowany najwyżej w rankingu obejmującym nagrody z 12 miesięcy wstecz, pod warunkiem, że wziął udział w przynajmniej sześciu turniejach. Ta reguła nie obowiązuje jednak zawodników, którzy nie mieli możliwości partycypacji w rozgrywkach PDCN&B z racji obecności w TOP64 rankingu światowego.

Dodatkowo region nordycko-nadbałtycki w World Cup of Darts reprezentować będą dodatkowe trzy zespoły. Będą wybierane w oparciu o PDC Order of Merit z 27 maja – na podstawie najniższej sumy miejsc rankingowych dwóch najlepszych graczy z danego kraju (innymi słowy – im wyższe miejsca zawodników, tym lepiej). Jeśli tylko jeden gracz z danego kraju widnieje w rankingu PDC OoM, wtedy skład uzupełni najwyżej sklasyfikowany zawodnik z zestawienia Pro Touru Nordic & Baltic – pod warunkiem, że wziął udział w przynajmniej sześciu turniejach i z tym samym wyjątkiem, co w poprzedniej sytuacji.

Mistrzostwa świata 2025

Kwalifikację do mistrzostw świata uzyska dwóch najlepszych zawodników z rankingu Order of Merit Pro Touru PDC Nordic & Baltic, którzy nie zagwarantowali sobie miejsca w mistrzostwach dzięki odpowiedniej klasyfikacji w rankingu Order of Merit PDC lub Order of Merit Pro Touru.

Q-School 2025

Jedynka Order of Merit Pro Touru PDC Nordic & Baltic otrzyma zaproszenie do gry w finałowej części rozgrywek Q-Schoolu w 2025 roku. Jeśli zawodnik ten odrzuci możliwość gry lub nie spełni warunków dołączenia do Q-Schoolu, kwalifikację przejmie gracz sklasyfikowany na drugim miejscu. Jeżeli także rankingowa „dwójka” odrzuci je lub nie spełni warunków, to zaproszenie nie będzie aktualne.

Gracze z miejsc 2-8 Order of Merit Pro Touru PDC Nordic & Baltic otrzymają zaproszenie do pierwszego etapu rozgrywek Q-Schoolu 2025. Jeśli którykolwiek z zawodników nie skorzysta z zaproszenia lub nie spełni warunków dołączenia do rozgrywek, zaproszenia te nie będą rozdawane dalej graczom sklasyfikowanym poniżej ósmego miejsca.

Nordic Darts Masters 2024

W Nordic Darts Masters, rozgrywanym w terminie 7-8 czerwca 2024 w Kopenhadze, na pewno wystąpią zawodnicy z kartą PDC, czyli Madars Razma, Benjamin Drue Reus oraz Jeffrey de Graaf.

Pozostała piątka wyłoniona zostanie 7 kwietnia na podstawie rankingu Order of Merit Pro Touru PDC Nordic & Baltic (czyli po rozgrywkach Pro Touru w Goeteborgu). Pod uwagę brane będzie wysokość nagród zdobytych w ciągu poprzednich 12 miesięcy, pod warunkiem wzięcia udziału w przynajmniej sześciu turniejach i tym samym wyjątkiem co w przypadku zasad kwalifikacji do World Cup of Darts.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama