Obserwuj nas

Newsy

Dolan napisał historię. Price odpadł z mistrzostw świata!

Sensacja! Brendan Dolan pokonał Gerwyna Price’a w 3. rundzie mistrzostw świata. Irlandczyk był w stanie skorzystać z gorszych momentów Walijczyka, samemu imponując skutecznością na podwójnych. Dla Dolana to rewanż za porażkę sprzed trzech lat.

Źródło: Professional Darts Corporation

Price już od początku miał problemy z wrzuceniem najwyższego biegu. Dolan skrzętnie z tego skorzystał, wygrywając pierwszego seta 3:2. Po przerwie wydawało się, że wszystko wróciło na swoje miejsce – Walijczyk wyrównał stan meczu, a w drugiej sesji stracił tylko lega, grając na ponad 106-punktowej średniej.

History Maker pozostawał jednak bardzo solidny, w szczególności na podwójnych, z czym rywal miał momentami ogromne kłopoty. Kluczem było utrzymywanie swoich legów – Dolan znów najpierw wygrał 3:2, by w kolejnym secie nie ugrać choćby lega.

Od stanu 2:2 Irlandczyk imponował nie tylko timingiem, ale także bardzo dobrą punktacją. Co ciekawe – kolejne partie znów skończyły się deciderem, które raz jeszcze padły łupem Dolana. Choć w 6. secie 50-latek stracił dwulegową przewagę, zdołał zachować zimną krew, przełamując w decydującej partii.

History Makerowi nie przeszkodził fakt, że łącznie wygrał o jednego lega mniej od Price’a. W kolejnej rundzie jego rywalem będzie Gary Anderson lub Boris Krcmar.

 

Mistrzostwa świata PDC 2024 – 3. runda:

🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿 (5) Gerwyn Price 2:4 ☘️ Brendan Dolan
(2:3, 3:1, 2:3, 3:0, 2:3, 2:3)

Średnie: 95,76 – 95,73

Podwójne: 37,8% (14/37) – 50,0% (13/26)

Maksy: 4 – 1

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama