Dolan napisał historię. Price odpadł z mistrzostw świata!

Sensacja! Brendan Dolan pokonał Gerwyna Price’a w 3. rundzie mistrzostw świata. Irlandczyk był w stanie skorzystać z gorszych momentów Walijczyka, samemu imponując skutecznością na podwójnych. Dla Dolana to rewanż za porażkę sprzed trzech lat.

Źródło: Professional Darts Corporation

Price już od początku miał problemy z wrzuceniem najwyższego biegu. Dolan skrzętnie z tego skorzystał, wygrywając pierwszego seta 3:2. Po przerwie wydawało się, że wszystko wróciło na swoje miejsce – Walijczyk wyrównał stan meczu, a w drugiej sesji stracił tylko lega, grając na ponad 106-punktowej średniej.

History Maker pozostawał jednak bardzo solidny, w szczególności na podwójnych, z czym rywal miał momentami ogromne kłopoty. Kluczem było utrzymywanie swoich legów – Dolan znów najpierw wygrał 3:2, by w kolejnym secie nie ugrać choćby lega.

Od stanu 2:2 Irlandczyk imponował nie tylko timingiem, ale także bardzo dobrą punktacją. Co ciekawe – kolejne partie znów skończyły się deciderem, które raz jeszcze padły łupem Dolana. Choć w 6. secie 50-latek stracił dwulegową przewagę, zdołał zachować zimną krew, przełamując w decydującej partii.

History Makerowi nie przeszkodził fakt, że łącznie wygrał o jednego lega mniej od Price’a. W kolejnej rundzie jego rywalem będzie Gary Anderson lub Boris Krcmar.