Obserwuj nas

Newsy

Fatum Nopperta trwa! Kolejna klęska w mistrzostwach świata

To nie był udany wieczór dla rozstawionych graczy – z turniejem pożegnało się dwóch zawodników, dla których czwartek był pierwszym dniem mistrzostw. Andrew Gilding przegrał z Luke’iem Littlerem, a Danny Noppert nie ugrał nawet seta ze Scottem Williamsem.

Źródło: Professional Darts Corporation

Najwięcej emocji wzbudzało pierwsze starcie wieczoru, w którym Luke Littler zmierzył się z Andrew Gildingiem. Spotkanie stało na kosmicznym poziomie – przynajmniej w pierwszym secie, którego obaj skończyli na ponad 100-punktowych średnich. Mecz był wyrównany, ale dwie pierwsze partie padły łupem młodszego z Anglików, po dwóch deciderach. Dla Goldfingera druga odsłona była szczególnie bolesna, bo zmarnował w niej cztery lotki setowe. Choć triumfator UK Open ugrał jeszcze jedną partię, musiał pożegnać się z turniejem. Littler znów był mocny, ale zdecydowanie nie pokazał tyle jakości, co w pojedynku z Kistem.

Nie zmieniło się jedno – Danny Noppert wciąż nie umie się zaprzyjaźnić z mistrzostwami świata. O ile w czterech poprzednich edycjach odpadał na etapie trzeciej rundy, tym razem skończyło się jeszcze wcześniej. Holender nie zagrał może źle, ale Scott Williams wygrał ten mecz timingiem – robił właściwe rzeczy we właściwych momentach. No, może poza jednym – zabrakło jednego dobrego rzutu, by przeszedł do historii trafieniem dziewiątej lotki.

Złą passę rozstawionych przerwał Gabriel Clemens, który nie pozwolił Man Lok Leungowi na sprawienie kolejnej sensacji. Co niezbyt charakterystyczne, Niemca uratowały głównie wysokie finisze. Rywal sprawiał wrażenie mocniejszego na punktacji, ale to wystarczyło tylko na jednego seta. Clemens podkręcił tempo szczególnie w czwartym secie, w którym nie pozostawił większych złudzeń. Niemniej – to był kolejny udany występ Leunga, co dobrze rokuje na przyszłość.

Sesję zamknęło starcie Damona Hety z Martinem Lukemanem. Tu jednak nie było większych emocji – Australijczyk stracił co prawda jednego seta, ale Anglik nie postawił mu zbyt trudnych warunków. Heta wygrał w swoim stylu – nie grając spektakularnie, a po prostu wystarczająco dobrze.


Mistrzostwa świata PDC 2024 – wyniki 7. dnia turnieju

Sesja wieczorna

2. runda: 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (20) Andrew Gilding (92,09) 1:3 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Luke Littler (92,65)

2. runda: 🇳🇱 (7) Danny Noppert (94,13) 0:3 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Scott Williams (94,01)

2. runda: 🇩🇪 (22) Gabriel Clemens (90,66) 3:1 🇭🇰 Man Lok Leung (92,56)

2. runda: 🇦🇺 (10) Damon Heta (89,69) 3:1 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Martin Lukeman (87,66)

ZOBACZ TEŻ
Darterskie freebety czekają!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama