Obserwuj nas

Newsy

Humphries był zbyt mocny. Ratajski poza finałami World Series

Luke Humphries pokonał Krzysztofa Ratajskiego w meczu drugiej rundy World Series of Darts Finals. Polak rozegrał dobre spotkanie, ale na rewelacyjnie dysponowanego Anglika było to za mało. Mecz skończył się wynikiem 6:3, a rywalem 28-latka w następnej rundzie będzie Rob Cross.

Źródło: Professional Darts Corporation

W pierwszej partii Ratajski wykorzystał słabą grę punktacyjną Humphriesa, przełamując ostatnią lotką trafioną w podwójną piątkę. Przewaga nie została jednak potwierdzona, gdyż po drugim legu na tablicy widniał już wynik 1:1.

Wkrótce Anglik po raz pierwszy w tym spotkaniu wyszedł na prowadzenie. Na nieszczęście Polaka, Cool Hand zaczął też punktować na swoim poziomie, szybko przebijając 100-punktową średnią. Choć po czterech legach wynik był jeszcze remisowy, sytuacja szybko uległa zmianie – dwie następne partie Humphries skończył kolejno w 11 i 14 lotkach.

Ostatniego lega Polski Orzeł wygrał przy stanie 5:2, efektownym finiszem na czerwonym środku ze 129 punktów. Nie zrobiło to jednak wrażenia na byłym finaliście UK Open, który w ostatniej partii spotkania potrzebował pięciu wizyt do zamknięcia meczu.

28-latek z Newbury imponował przede wszystkim konsekwencją w wizytach z przynajmniej dwiema potrójnymi w tarczy. Całkiem mocnemu dziś Ratajskiemu momentami brakowało mocy punktowej, co w rywalizacji z Anglikiem okazało się kluczowe.

————————————

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (8) Luke Humphries 6:3 🇵🇱 Krzysztof Ratajski

Średnie: 106,74 – 98,63

Podwójne: 6/12 (50,0%) – 3/7 (42,9%)

Maksy: 4 – 1

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama