Obserwuj nas

PDC

70 meczów bez wpadki. Absurdalna seria Luke’a Humphriesa

Okazuje się, że regularność też można doprowadzić do granic absurdu. Żywym tego przykładem jest Luke Humphries – w ostatnich miesiącach liczenie na słabą dyspozycję Anglika można rozpatrywać wyłącznie w kategoriach myślenia życzeniowego. To znajduje potwierdzenie w statystykach – w sezonie 2023 Humphries praktycznie nie rozgrywa słabych spotkań.

Źródło: Professional Darts Corporation

Shaun Wilkinson, Nandor Major, Alex Spellman, Daryl Gurney, Mario Vandenbogaerde i Ted Evetts – elitarne grono sześciu szczęśliwców, którzy w tym roku doświadczyli zaszczytu trafienia na słabo dysponowanego Luke’a Humphriesa. Jak wynika ze statystyk, na 162 rozegrane spotkania w formacie 501 double out, Anglik tylko sześć razy zagrał poniżej 90-punktowej średniej! Innymi słowy, ósemka z przodu pojawiała się raz na… 27 pojedynków.

Ostatnia taka sytuacja miała miejsce na początku lipca, w starciu z Shaunem Wilkinsonem. Choć 28-latek pewnie wygrał tamto spotkanie, musiał wziąć je sobie do serca – nie licząc World Grand Prix, od tamtej pory rozegrał 70 meczów, ani razu nie schodząc poniżej progu 90 punktów.

Gdyby do równania włączyć także format double in double out, rekord byłby nie mniej okazały. W World Grand Prix Anglik rozegrał pięć spotkań, czterokrotnie przebijając 90-punktową barierę, a w “najgorszym” meczu osiągnął wynik 88,27. 

Do Ally Pally Humphries zawita więc jako posiadacz ponad pięciomiesięcznej serii bez spotkania poniżej 90-punktowej średniej. Jeśli streak nie zostanie przerwany również w Londynie, Cool Hand będzie miał pewność, że dobije do co najmniej sześciu miesięcy.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama