Obserwuj nas

Newsy

Humphries: Premier League? Zasłużyłem, ale nie sądzę, bym miał już pewne miejsce

Luke Humphries był gościem programu “Love the Darts”, prowadzonego przez Emmę Paton, Michaela Bridge’a i Marka Webstera. Głównym tematem rozmowy było zwycięstwo w 28-latka w World Grand Prix oraz kwestie z tym związane.

Źródło: Professional Darts Corporation

W finale ostatniego World Grand Prix Cool Hand pokonał Gerwyna Price’a 5:2, zgarniając pierwszy w karierze wielki tytuł telewizyjny.

Mimo sukcesu, Humphries przyznał, że nie miał zbyt wiele czasu na celebrowanie zwycięstwa– W poniedziałek mój syn miał [pierwsze] urodziny – to był specjalny moment dla całej naszej rodziny. W związku z tym celebracja nie trwała zbyt długo, ale samo wygranie tytułu jest już dla mnie wystarczające – stwierdził, przyznając również, że po triumfie dostał mnóstwo wiadomości i gratulacji. – Nie mogłem przejrzeć wszystkich, były ich tysiące. Do tego doszła wzmożona aktywność medialna, więc ostatnie dni były naprawdę czasochłonne – dodał.

Anglik przyznał, że po zwycięstwie poczuł ulgę, dokonując wreszcie tego, czego od niego oczekiwano. – Już kilkukrotnie byłem dość blisko wygrania turnieju telewizyjnego. Teraz, gdy wreszcie to osiągnąłem, mogę już patrzeć tylko do przodu – w końcu mam już pierwszy triumf na koncie. Moja celebracja po zwycięstwie była więc w dużej mierze związana z ulgą, że wreszcie tego dokonałem – przyznał.

28-latek zaznaczył, że przez cały turniej nie grał optymalnie, ale najlepsze zostawił na spotkanie finałowe. – Wiedziałem, że mam jeszcze pole do poprawy. Przed finałem mówiłem paru osobom, że wreszcie się przekonamy, z czego zrobiony jest Luke Humphries. Byłem przekonany, że mogę wygrać, jeśli zagram na swoim poziomie. Jak się okazało, dokładnie tego potrzebowałem, bo Gerwyn zagrał znakomity mecz – wskazał, przyznając, że był w stanie zachować zimną krew po pierwszym secie. Wiedziałem, że nie mogę zacząć panikować. Koniec końców to tylko jeden set. Po drugiej partii wszystko zaczęło się układać – powiedział.

Humphries dodał również, że sam Price jest niewłaściwie traktowany przez kibiców. – Gezzy przyznał, że ciężko mu się grało przeciwko publiczności. On zresztą musi się z tym mierzyć cały czas, a nie sądzę, by na to zasługiwał. Gerwyn jest wielką częścią tego sportu i jednym z tych, którzy mają pozytywny wpływ na rozwój darta. Myślę, że w kluczowych momentach publiczność czasami negatywnie oddziałuje na jego grę – uważa.

Anglik odpowiedział także na pytanie, czy jest przekonany, że po triumfie w Grand Prix ma już zagwarantowany udział w Premier League– Niekoniecznie. Nie można zacząć zbyt wcześnie myśleć o Premier League – w zeszłym roku myślałem, że dostanę zaproszenie, a jednak stało się inaczej. Jeśli będę w TOP 4, to zapewne dostanę miejsce, ale nie mam pewności, że skończę sezon w czołowej czwórce. Przez ostatnie 18 miesięcy byłem jednym z najlepszych graczy na świecie – sądzę, że zasłużyłem na tę szansę – argumentował.

 

ZOBACZ TEŻ
"Potrzebujemy Gary'ego w darcie". Smith z szacunkiem o rywalu po wygranej
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama