Obserwuj nas

Newsy

Wieczór w Hildesheim bez większych sensacji, faworyci grają dalej

Zakończył się pierwszy dzień zmagań w ostatniej odsłonie tegorocznego European Touru. Wieczór w niemieckim Hildesheim, w przeciwieństwie do sesji popołudniowej, nie przyniósł nam dziewiątej lotki, ale emocji i tak nie brakowało.

Źródło: PDC

W pierwszym meczu wieczornej sesji, Gian van Veen mimo trudnego początku, pokonał Jamesa Wilsona. Holender zaliczył drobny falstart, jego rywal po czterech partiach prowadził 3:1, jednak wtedy nastąpiło przebudzenie młodszego z zawodników, który szybko doprowadził do remisu 3:3. GVV kontynuował dobrą passę i starcie zwyciężył wynikiem 6:4.

Następne spotkanie przyniosło gospodarzom niemały zawód – Florian Hempel, mimo dzielnej pogoni i odrobienia straty trzech legów w meczu z Arronem Monkiem, był zmuszony uznać wyższość przeciwnika, również w stosunku 6:4.

James Wade w kolejnym starciu tego wieczora nie pozostawił złudzeń Jelle Klaasenowi. The Machine wykorzystał powtarzające się kłopoty Holendra na podwójnych i bardzo pewnie – 6:2 – rozprawił się ze swoim rywalem. 

Równie stanowczo wypadł Daryl Gurney w meczu z Vincentem Van der Voortem, choć w tym wypadku przegrany nie radził sobie na dystansie. Wystarczy wspomnieć, że w ośmiu legach do podwójnych podszedł ledwie trzy razy (dwa z nich skutecznie, co warto podkreślić). To było definitywnie zbyt mało, by postawić się w starciu z SuperChinem, który mógł sobie pozwolić na więcej spokoju i niewykorzystanych zakończeń, ponieważ znajdował się przy nich po prostu dużo szybciej.

Później przyszedł czas na radość dla gospodarzy: Ricardo Pietreczko nie bez problemów pokonał Michaela Mansella, a Gabriel Clemens dopełnił roli faworyta, w pełnym niewykorzystanych podwójnych, spotkaniu z Dannym Jansenem.

Nie dosyć, że miejscowi fani dostali spory zastrzyk szczęścia dzięki swoim zawodnikom, to na dodatek dwa mecze kończące piątkowe zmagania, przyniosły dodatkowe emocje w postaci deciderów! Lee Evans po długiej i niezwykle wyrównanej walce łeb w łeb, musiał uznać wyższość Chrisa Dobeya, a Stephen Bunting, by awansować do następnej fazy, był zmuszony wrócić z bardzo dalekiej podróży. Jego rywal – Jeffrey de Graaf, zaskakująco wyszedł na wysokie prowadzenie – aż 5:2. Wtedy Szwed zdecydowanie zwolnił, a The Bullet podkręcił tempo i mimo lotek meczowych dla przeciwnika, zdołał doprowadzić do remisu, po czym w decydującej partii odniósł zwycięstwo – mimo, że pierwszy przy tarczy stawał de Graaf.


German Darts Championship 2023 – wyniki 1. rundy (sesja wieczorna):

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 James Wilson (89,21) 4:6 🇳🇱 Gian van Veen (92,27)

🇩🇪 Florian Hempel (91,69) 4:6 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Arron Monk (85,18)

🇳🇱 Jelle Klaase (94,58) 2:6 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 James Wade (94,31)

🇳🇱 Vincent Van der Voort (87,89) 2:6 🍀 Daryl Gurney (95,09)

🇩🇪 Ricardo Pietreczko (91,57) 6:4 🍀 Michael Mansell (86,94)

🇩🇪 Gabriel Clemens (95,00) 6:3 🇳🇱 Danny Jensen (90,71)

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Chris Dobey (93,87) 6:5  🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Lee Evans (93,80)

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Stephen Bunting (93,44) 6:5 🇸🇪 Jeffrey de Graaf (92,73)


German Darts Championship 2023 – mecze 2. rundy (sesja popołudniowa)

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Rob Cross – 🇳🇱 Gian van Veen

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Ryan Searle – 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Martin Lukeman

🇳🇱 Danny Noppert – 🇺🇸 Jules van Dongen

🇦🇺 Damon Heta – 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Darryl Pilgrim

🇳🇱 Dirk van Duijvenbode – 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 George Killington

🍀 Josh Rock – 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Stephen Bunting

🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿 Jonny Clayton – 🇩🇪 Nico Kurz

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Ross Smith –  🍀 Daryl Gurney


German Darts Champions
hip 2023 – mecze 2. rundy (sesja wieczorna):

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Joe Cullen – 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Arron Monk

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Dave Chisnall – 🇩🇪 Gabriel Clemens

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Nathan Aspinall – 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 James Wade

🇩🇪 Martin Schindler – 🇩🇪 Ricardo Pietreczko

🇳🇱 Michael van Gerwen – 🇮🇪 Steve Lennon

🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿 Peter Wright – 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Chris Dobey

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Luke Humphries – 🇭🇷 Boris Krčmar

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Michael Smith – 🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿 Alan Soutar

ZOBACZ TEŻ
Gilding się obudził. Ratajski odpadł z World Matchplay
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama