Obserwuj nas

Newsy

Krčmar, Soutar i Pilgrim z awansem do 2. rundy German Darts Championship

Za nami otwarcie ostatniego tegorocznego turnieju European Touru. Choć po pierwszej sesji zwykle nie oczekujemy zbyt wiele, start imprezy okazał się wyjątkowo obfity w ciekawe wydarzenia. Dziewiątą lotką popisał się Scott Waites, a występ dnia zaliczył Darryl Pilgrim.

Źródło: Professional Darts Corporation

Turniej otworzyło zwycięstwo Borisa Krčmara w meczu z Ryanem Joyce’em. Anglik zagrał bardzo słaby mecz, w najmniejszym nawet stopniu nie nawiązując do formy sprzed kilku tygodni, która pozwoliła na awans do finału jednej z podłogówek. Po deciderze do drugiej rundy awansował również wracający do dobrej dyspozycji Martin Lukeman, który poradził sobie z Madarsem Razmą.

Z mieszanymi uczuciami Hildesheim opuści Scott Waites. Z jednej strony, dwukrotny mistrz świata BDO rzucił w spotkaniu z George’em Killingtonem dziewiątą lotkę, z drugiej – mecz ostatecznie przegrał po zmarnowanych kilku lotkach meczowych.

Dość pewne zwycięstwa w swoich meczach odnieśli Steve Lennon oraz Alan Soutar. Irlandczyk uporał się z reprezentantem gospodarzy – Marcusem Kirchmannem, a Szkot pokonał Czecha Karela Sedlačka.

Kibiców zgromadzonych w hali uszczęśliwiło zwycięstwo Nico Kurza. Niemiec po bardzo dobrej grze niespodziewanie ograł Dylana Slevina.

Najlepszy występ dnia zaliczył Darryl Pilgrim, który po raz kolejny potwierdził świetną formę. 36-latek pokonał Jeffa Smitha 6:1, grając na ponad 100-punktowej średniej. Sesję zamknęło pewne zwycięstwo Julesa van Dongena nad Patrikiem Kovácsem.


German Darts Championship 2023 – wyniki 1. rundy (sesja popołudniowa):

🇭🇷 Boris Krčmar (88,63) 6:4 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Ryan Joyce (81,28)

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Martin Lukeman (90,19) 6:5 🇱🇻 Madars Razma (88,53)

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Scott Waites (95,28) 5:6 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 George Killington (91,050

🇮🇪 Steve Lennon (90,18) 6:3 🇩🇪 Marcus Kirchmann (77,56)

🇨🇿 Karel Sedlaček (88,95) 1:6 🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿 Alan Soutar (91,82)

🇮🇪 Dylan Slevin (90,76) 2:6 🇩🇪 Nico Kurz (92,59)

🇨🇦 Jeff Smith (83,26) 1:6 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Darryl Pilgrim (102,88)

🇭🇺 Patrik Kovács (78,68) 2:6 🇺🇸 Jules van Dongen (94,27)

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

ReklamaRankingi


Moja Strona