Obserwuj nas

Newsy

Ilu zestawów lotek użył Peter Wright w tegorocznej Premier League?

Przygody Petera Wrighta związane z doborem sprzętu to nic nowego. Praktycznie za każdym wyjściem na scenę można się zastanawiać na jaki komplet Szkot zdecydował się tym razem. Kiedy jednak pod lupę weźmiemy dokładne liczby, okazuje się, że nadal potrafi on w tym kontekście zaskoczyć.

Źródło: PDC

Po przegranej w Sheffield z Luke’iem Littlerem przygoda Snakebite’a w tegorocznej (a może i nie tylko) Premier League dobiegła końca. Przy okazji pobił on niechlubny rekord najmniejszej liczby zgromadzonych punktów w nowej formule tych rozgrywek. Pomimo momentami dobrej gry, ugrał tylko dwa spotkania, a motywem przewodnim jego występów było nieustające poszukiwanie odpowiednich lotek, które potrafił zmieniać między legami, czy nawet w ich trakcie.

Jacques Nieuwlaat z Viaplay postanowił dokładniej przyjrzeć się temu zjawisku. Zgodnie z jego obliczeniami, Szkot skorzystał z nie mniej niż 10 różnych kompletów podczas całości rozgrywek, w których wygrał tylko dwa mecze, a przegrał aż 16. Wynika z tego, że zmieniał zestaw co niecałe 2 spotkania! Ale to jeszcze nie wszystko.

Dodatkowo, Wright używał jeszcze czterech różnych modeli shaftów i dwóch kompletów piórek – poinformował dziennikarz i kontynuował – nie wspomniałem jeszcze o grotach. Te też zmieniał minimum osiem razy. Traf chciał, że jego gościem był Gian van Veen, który był zszokowany tymi obliczeniami – Zmienianie lotek tyle razy nie może być normalne. Fakt, że mimo to gra na najwyższym poziomie jest niecodzienny. Osobiście w tym roku używałem tylko dwóch zestawów.

Dla przypomnienia, przed startem sezonu Snakebite zarzekał się, że to koniec ciągłych zmian sprzętu. W postanowieniu tym nie wytrwał długo i można stwierdzić, że nie przyniosło to pożądanych rezultatów. Wątpliwe jest też, że w najbliższym czasie zmieni podejście. Nie można więc wykluczyć, że w czwartek byliśmy świadkami ostatniego występu Szkota w Premier League.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

ReklamaRankingi


Moja Strona