Obserwuj nas

Newsy

“Cieszę się, że to już koniec” – Price o nieudanej kampanii w Premier League

Dwanaście punktów i siódme miejsce w klasyfikacji Premier League 2024. Gerwyn Price chce jak najszybciej zapomnieć o tegorocznej edycji i skupić się na turniejach rankingowych.

Źródło grafiki: PDC

Gerwyn Price zakończył swój szósty sezon w Premier League. W ostatniej rundzie fazy zasadniczej w Sheffield The Iceman przegrał w ćwierćfinale 6:4 z aktualnym mistrzem świata Luke’em Humphriesem.

W rezultacie Price zakończył sezon bez triumfu w choćby jednym z turniejów. W całej fazie zasadniczej, pochodzący z walijskiego Merkham zawodnik zaledwie dwukrotnie dotarł do finału. Dodatkowo, na przestrzeni sześciu ostatnich kolejek, The Iceman zanotował tylko jedno zwycięstwo.

Z zaledwie 12 punktami Price zajął 7. miejsce, wyprzedzając jedynie Petera Wrighta. Walijczyk w czwartkowy wieczór na swoim oficjalnym profilu instagramowym podsumował w krótkich słowach swoje tegoroczne osiągnięcia. – Tak się cieszę, że to już koniec – stwierdził Price dodając – Nie mogę się doczekać, aż odtąd będę mógł skupić całą swoją uwagę na turniejach rankingowych. Swój występ w cyklu The Iceman podsumował krótko – Chciałbym powiedzieć, że mi się podobało, ale skłamałbym.

Po ostatnim turnieju cyklu European Tour Price spadł na 6. miejsce w rankingu Order of Merit. Strata do Roba Crossa wynosi obecnie 1 500 funtów. Powrót do dobrej dyspozycji Walijczyka pozwoliłby mu myśleć nawet o powrocie na 4.miejsce w rankingu, gdyż do zajmującego tą pozycję Nathana Aspinalla strata wynosi 5 000 funtów.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

ReklamaRankingi


Moja Strona